Chirurg-Onkolog

Nowotwory to jedne z najczęściej wymienianych powodów zgonów. Im wcześniej zdiagnozowana choroba i wdrożone leczenie, tym większe są szanse na powrót do zdrowia pacjenta. Na szczególną uwagę w zakresie profilaktyki, diagnostyki i leczenia nowotworów zasługuje chirurgia onkologiczna. W Premium Medical Warszawa zapewniamy kompleksową opiekę wszystkim osobom w trakcie leczenia onkologicznego, jak i w ramach postępowania pooperacyjnego. Przyjmujący u nas chirurg onkolog to doświadczony i ceniony profesjonalista o indywidualnym podejściu do pacjenta. Prywatna wizyta u chirurga onkologa to także gwarancja szybkiej konsultacji u specjalisty. Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia dogodnego terminu wizyty.

Czym zajmuje się chirurg onkolog?

Jednym z pierwszych specjalistów, do których trafia pacjent z podejrzeniem lub zdiagnozowanym nowotworem, jest chirurg onkolog. Jest to lekarz, który ukończył chirurgię ogólną/dziecięcą i podjął dalszą edukację w zakresie chirurgii onkologicznej. Jego kompleksowa wiedza pozwala mu na działania z zakresu profilaktyki, diagnostyki i leczenia nowotworów. Chirurg onkolog zajmuje się konsultacją pacjentów, u których występują objawy sugerujące konieczność wykonania zabiegu operacyjnego. Specjalista zajmuje się w szczególności kwalifikacją pacjenta do operacji, jednak wizyta u chirurga onkologa to także diagnostyka rodzaju i stopnia zaawansowania nowotworu, opracowania planu jego leczenia i ustalenie rokowań dla pacjenta. 

Lekarz specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu, m.in.:

 • nowotworów skóry,
 • tkanek miękkich,
 • przewodu pokarmowego,
 • jelita grubego,
 • płuc lub innych narządów wewnętrznych.

Konsultacje u chirurga onkologa są wskazane również w przypadku osób z zaawansowanym stopniem choroby, wymagających opieki paliatywnej. Współczesna medycyna pozwala na skuteczne leczenie bólu i łagodzenie objawów choroby, a dobry chirurg onkolog zapewni choremu jak najlepszą, możliwą jakość życia. Warto podkreślić, że gabinet chirurgiczno-onkologiczny odwiedzają również pacjenci po leczeniu operacyjnym, u których lekarz monitoruje efekty leczenia. Niezwykle ważne są też działania edukacyjne w kwestii postępowania pacjenta po zakończeniu leczenia nowotworu, jak i na etapie rehabilitacji pooperacyjnej.

Wskazania do konsultacji u chirurga onkologa

Chirurgia onkologiczna to dział medycyny, której niezwykle ważnym elementem jest profilaktyka. Dlatego też na konsultacje u chirurga onkologa powinny umówić się osoby, które zauważyły u siebie niepokojące zmiany skórne, wyczuwalne i/lub widoczne guzki, czy narośle na ciele. Objawy, które mogą wskazywać na konieczność diagnostyki i konsultacji u chirurga onkologa to także m.in.:

 • utrzymująca się gorączka o nieznanej przyczynie,
 • nagły spadek masy ciała,
 • utrzymujący się kaszel i chrypka,
 • przewlekłe zmęczenie i osłabienie organizmu,
 • kłopoty ze snem (zarówno bezsenność, jak i nadmierna senność),
 • krwiomocz, krwioplucie, widoczne ślady krwi w kału,
 • częste bóle głowy,
 • powiększone węzły chłonne,
 • owrzodzenia skóry lub w jamie ustnej.

Gabinet chirurgiczno-onkologiczny to również miejsce, w którym ustalany jest plan leczenia dla osób ze zdiagnozowaną chorobą, u których badania obrazowe i laboratoryjne wskazują na obecność zmian o charakterze nowotworowym. Jeśli chcesz skonsultować swój stan zdrowia ze specjalistą, zapraszamy Cię do Premium Medical w Warszawie. Chirurg onkolog przyjmujący prywatnie zapewnia wizytę bez kolejki, a jak wiemy, w przypadku chorób nowotworowych cena za opóźnienia w diagnostyce i leczeniu może być wysoka.

Jak wygląda wizyta u chirurga onkologa?

Na wizytę zabierz ze sobą dokumentację medyczną oraz listę zażywanych leków. Lekarz przeprowadzi z Tobą wywiad i zapozna się z ewentualną historią choroby lub wynikami badań. Ważne jest także badanie palpacyjne, obejrzenie zmian skórnych. Specjalista odpowie na wszystkie Twoje pytania, w razie potrzeby skieruje Cię na dodatkowe badania. W chirurgii onkologicznej będą to – w zależności na rodzaj i umiejscowienie nowotworu – m.in. tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, USG, kolonoskopia, endoskopia, gastroskopia, badania z krwi, czy mammografia. Przyjmujący w Premium Medical Warszawa chirurg onkolog prywatnie to gwarancja współpracy specjalistów z różnych gałęzi medycyny. W ramach chirurgii onkologicznej leczenie pacjenta jest przeprowadzane przez wykwalifikowany zespół lekarzy, którzy dobierają metody leczenia indywidualnie do potrzeb chorego.

Przygotowania do wizyty

Pacjent nie wymaga specjalnego przygotowania do konsultacji lekarskiej.

Dobry chirurg onkolog w Warszawie – cennik

Cena za wizytę u chirurga onkologa jest uzależniona od przebiegu samej wizyty. Sama konsultacja to koszt ok. 200-300 zł, w przypadku wykonania badań na miejscu lub wycięcia zmian skórnych kwota ta wzrasta. Aktualna cena za konsultację i badania przeprowadzane w Premium Medical jest podana w zakładce cennik na naszej stronie.

Nie zwlekaj i już dziś umów swoją wizytę. Pamiętaj, że nawet najlepszy chirurg onkolog może nie być w stanie skutecznie wyleczyć pacjenta, jeśli ten zgłosi się za późno do specjalisty.

Poznaj lekarzy wykonujących to badanie
Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie