Pulmonolog

Zapraszamy na wizytę u pulmonologa w klinice Premium Medical. Zajmujemy się diagnostyką chorób pulmonologicznych. Sygnałem do umówienia wizyty u pulmonologa powinny być takie objawy, jak m.in. ucisk w klatce piersiowej, napady duszności czy charakterystyczny świszczący oddech. Gabinet pulmonologiczny powinny odwiedzić osoby borykające się również z innymi zaburzeniami oddychania: pogłębionym, spłyconym, spowolnionym lub przeciwnie – przyspieszonym oddechem. Kiedy jeszcze będzie wskazana wizyta pulmonologiczna?

Pulmonolog – wizyta w Premium Medical (Warszawa)

Coraz więcej pacjentów cierpi na dolegliwości układu oddechowego. Winnymi są tutaj nie tylko uwarunkowania genetyczne, ale i styl życia czy środowisko, zwłaszcza postępujące zanieczyszczenie powietrza. Dziedziną medycyny, która zajmuje się chorobami układu oddechowego, jest pulmonologia, a specjalistą w tym zakresie – lekarz pulmonolog.

Komu zalecane są konsultacje pulmonologiczne? Wskazaniem do konsultacji lekarskiej są niepokojące objawy ze strony układu oddechowego (ucisk w klatce piersiowej, duszności, świszczący oddech), a także nawracające infekcje dróg oddechowych, czy kaszel. Na rozwój choroby układu oddechowego może wskazywać zarówno kaszel przewlekły, jak i ten, który pojawia się po wysiłku fizycznym. Listę niepokojących objawów ze strony układu oddechowego uzupełnia również krwioplucie, uporczywa chrypka czy odkrztuszanie wydzieliny zalegającej w drogach oddechowych.

Pulmonologia to dziedzina medycyny, która bierze pod lupę cały układ oddechowy. Stąd też lekarz pulmonolog będzie dobrym wyborem w przypadku dolegliwości związanych nie tylko z płucami i procesem oddychania, ale i gardłem czy krtanią. Na konsultacje pulmonologiczne decydują się także osoby z podejrzeniem alergii – dobry pulmonolog przeprowadzi pacjenta przez cały proces diagnostyki, zleci odpowiednie badania oraz zadecyduje o ewentualnych metodach leczenia chorego.

Mówiąc o objawach, które powinny skłonić pacjenta do tego, aby odwiedzić gabinet pulmonologiczny, warto zwrócić uwagę na to, że niektóre z nich łatwo przypisać innym dolegliwościom. Jest tak w przypadku m.in. ucisku w klatce piersiowej, czy też w napadach duszności. Stąd tak ważne jest przeprowadzenie dokładnej diagnostyki pacjenta i w razie potrzeby – zlecenie dodatkowych badań czy wizyt u specjalistów z innych dziedzin medycyny. Niekiedy pulmonologia zazębia się nie tylko z alergologią, ale i z takimi specjalizacjami, jak np. dermatologia, reumatologia. Należy także dodać, że nawet najlepszy pulmonolog może mieć trudności w skutecznym leczeniu pacjenta, jeśli choroba zostanie zdiagnozowana zbyt późno. Stąd też często szybszą pomoc lekarską w nagłych stanach pogorszenia zdrowia zapewni pulmonolog prywatnie. Jakie choroby diagnozuje pulmonolog?

Najczęstsze choroby układu oddechowego to przede wszystkim zapalenie płuc, alergiczny nieżyt nosa, grypa, astma oskrzelowa czy zapalenie oskrzeli. Lekarz pulmonolog to specjalista w diagnostyce i leczeniu także takich chorób jak m.in.:

  • zapalenie krtani,
  • POChP,
  • mukowiscydoza,
  • grzybica płuc,
  • pylica płuc,
  • gruźlica,
  • odma płucna,
  • obturacyjny bezdech podczas snu,
  • rak płuc,
  • zespół ostrej niewydolności oddechowej (ARDS).

Pulmonolog może także zlecić rehabilitację pulmonologiczną pacjentom z przewlekłymi chorobami układu oddechowego lub osobom, które zakończyły leczenie np. zapalenia płuc czy COVID-19. W leczeniu przewlekłych chorób układu oddechowego stosuje się także tlenoterapię, pacjenci mogą zostać skierowani również na leczenie w sanatorium lub do szpitala.

Wizyta pulmonologiczna – przygotowanie pacjenta

Konsultacja pulmonologiczna nie wymaga szczególnych przygotowań ze strony pacjenta. Należy jednak pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentacji medycznej i wyników ostatnich badań, jeśli takie były przeprowadzane. Pacjenci niekiedy stresują się w trakcie konsultacji lekarskiej. Warto zatem wcześniej przygotować listę dolegliwości (ich rodzaj, częstotliwość występowania, sytuacje, w których się pojawiają) oraz ewentualnych pytań do lekarza. Dobry pulmonolog zadba o miłą i spokojną atmosferę w gabinecie, jednak to pacjent musi przekazać lekarzowi niezbędne informacje medyczne.

Lekarz pulmonolog przeprowadzi także badanie fizykalne i w razie potrzeby zleci dalszą diagnostykę. Badaniami dodatkowymi mogą być m.in. RTG klatki piersiowej, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, testy skórne i wziewne, spirometria czy pomiar szczytowego przepływu wydechowego (PEF).

Warszawa – lekarz pulmonolog prywatnie w Premium Medical

Bezpłatne wizyty lekarskie na NZF wiążą z koniecznością oczekiwania na wolny termin wizyty. Coraz dłuższe kolejki do specjalistów sprawiają, że wyborem wielu pacjentów jest pulmonolog prywatnie. Szybkie terminy wizyt i doskonale wyposażone gabinety lekarskie zapewniają chorym natychmiastową diagnostykę i pomoc medyczną. Cena za konsultację jest uzależniona od kilku czynników. Inny cennik będzie obowiązywać w przypadku zwykłej konsultacji, a inny, jeśli pacjent będzie miał przeprowadzane badania dodatkowe. Sprawdź na naszej stronie cennik poradni pulmonologicznej.

Dobry pulmonolog w Warszawie? Miło nam poinformować, że w Premium Medical (Warszawa) przyjmuje lekarz pulmonolog prywatnie. Zapraszamy do rezerwacji wizyt online, telefonicznie lub osobiście (ul. Kobielska 23). Cena za konsultacje i poszczególne badania jest dostępna poniżej.

Konsultacja pulmonologiczna – Cennik

Konsultacja pulmonologiczna 250-350 zł
Konsultacja pulmonologiczna + spirometria 350-450 zł
Konsultacja pulmonologiczna + spirometria z próbą rozkurczową 430-530 zł
Poznaj lekarzy wykonujących to badanie
Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie