Osocze bogatopłytkowe w ortopedii Warszawa

Osocze bogatopłytkowe, czyli nowoczesne metody w ortopedii
Łokieć tenisisty, uszkodzone ścięgno Achillesa, przeciążenia stawów, bóle kręgosłupa czy urazy powypadkowe – jeszcze do niedawna ortopedzi, lecząc tego typu schorzenia, mieli do dyspozycji jedynie farmakoterapię oraz unieruchomienie uszkodzonej kończyny. Dziś jednak coraz silniej rozwija się ortopedia regeneracyjna oraz leczenie z wykorzystaniem naturalnych możliwości naszego organizmu. Podstawą działania staje się osocze bogatopłytkowe – także Warszawa i inne polskie miasta mogą zaoferować terapię z jego wykorzystaniem.
 

Naturalne właściwości regeneracyjne - osocze bogatopłytkowe w ortopedii

 
W jaki sposób działa osocze bogatopłytkowe w ortopedii? Na początek, wyjaśnijmy, czym jest. Jest to substancja spreparowana z własnej krwi pacjenta, powstająca dzięki pobraniu niewielkiej ilości trombocytów. Jej przygotowanie zajmuje kilka minut, a efekty podjętej terapii są niesamowite. Osocze bogatopłytkowe pobudza bowiem naturalne procesy regeneracyjne organizmu i pozwala:
  • przyspieszyć procesy gojenia tkanek,
  • zregenerować uszkodzone tkanki stawowe,
  • zmniejszyć dolegliwości bólowe.
 
Dlatego też szeroko stosuje się je m.in. przy leczeniu urazów (mięśni szkieletowych, ścięgien, wiązadeł), przy schorzeniach stawów, stanach zwyrodnieniowych stawów biodrowych, łokciowych czy kolanowych, przy zrostach po złamaniach i wielu innych przypadkach. Z tego powodu osocze bogatopłytkowe na terenie miasta Warszawa i w innych regionach Polski staje się coraz popularniejsze.
 

Osocze bogatopłytkowe w ortopedii: nie tylko dla sportowców

 
Wykorzystanie preparatów krwiopodobnych takich jak osocze bogatopłytkowe w ortopedii to metoda innowacyjna. Dlatego też można sądzić, że jest ona stosowana jedynie dla ekskluzywnego grona pacjentów – choćby sportowców. I rzeczywiście, w świecie sportu korzysta się z niej niemal powszechnie. Jednakże wybrać ją może właściwie każdy pacjent – ośrodków, które oferują terapię wykorzystującą osocze bogatopłytkowe Warszawa zaoferować może naprawdę wiele. Wystarczy więc poszukać i zarezerwować wizytę u ortopedy. Jeśli specjalista uzna, że jest to metoda leczenia, która się sprawdzi, po prostu zarezerwować termin zabiegu.
 
W Premium Medical istnieje również podanie osocza bogatopłytkowego z kwasem hialuronowy. Kwas hialuronowy działa jako osłona dla osocza przez co zwiększa czas działania płytek krwi i uwalniania zawartych w nim czynników wzrostu do chorych tkanek. Kwas hialuronowy odgrywa dużą rolę w regeneracji stawów osoczem bogatopłytkowym. Terapia osocza bogatopłytkowego z kwasem hialuronowym szczególnie jest polecana Pacjentom cierpiącym z powodu urazów oraz wszelkich schorzeń stawów.