Zadbaj o swoje serce - wykonaj echo serca!

Statystyki wskazują, że każdego roku 100 tysięcy Polaków przechodzi zawał serca.
Przyczyny są złożone, obejmując między innymi podwyższony poziom cholesterolu, nadmierne palenie papierosów czy otyłość. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. Profilaktyka, która rozumiana jest jako regularne wykonywanie badań, do których zalicza się między innymi echo serca. Badanie wykonywane jest właściwie w każdym mieście, jednak czas oczekiwania na termin może być dość długi. Chcąc wykonać dość szybko echo serca, Warszawa jest miastem, gdzie można tego dokonać. Klinika Premium Medical zaprasza.
 

Echo serca Warszawa

 
Echo serca (zwane również echokardiografią) jest badaniem pozwalającym ocenić budowę i działanie zastawek mięśnia sercowego. Umożliwia także przeprowadzenie pomiarów wielkości i kurczliwości komór serca. Służy również diagnozowaniu nowotworów mięśnia sercowego oraz wszelkich wad serca.
Wykonanie badania, jakim jest echo serca nie wymaga specjalnego przygotowania. Przed badaniem można jeść oraz pić. Zaś pacjent, po zakończeniu badania, nie wymaga żadnej opieki – może od razu wrócić do domu.
 
Samo badanie jest zupełnie bezbolesne i bezinwazyjne. Rozebrany od pasa w górę pacjent powinien ułożyć się na wznak lub na lewym boku – z lewą ręką uniesioną za głowę. Badanie polega na przyłożeniu głowicy ultrasonografu do klatki piersiowej i obserwowaniu na ekranie monitora ewentualnych nieprawidłowości w budowie serca. Badanie trwa średnio 20-30 minut. Interpretacji wyników dokonuje lekarz.
 
Badanie echa serca można przeprowadzić u każdego pacjenta – bez względu na wiek. Jest w 100% bezpieczne zarówno w przypadku osób dorosłych, osób starszych oraz dzieci.
 
Chcesz wykonać echo serca? Warszawa jest miastem, w którym przeprowadzisz to badanie sprawnie i w komfortowych warunkach. Krótki czas oczekiwania na termin, przyjazna atmosfera oraz precyzyjna diagnostyka – na to możesz liczyć, wykonując echo serca Warszawa.
 
Już teraz zapoznaj się z ofertą Premium Medical i zdiagnozuj się pod kątem chorób serca.