Zadbaj o swoje serce - wykonaj echo serca!

Statystyki wskazują, że każdego roku 100 tysięcy Polaków przechodzi zawał serca.
Przyczyny są złożone, obejmując między innymi podwyższony poziom cholesterolu, nadmierne palenie papierosów czy otyłość. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. Profilaktyka, która rozumiana jest jako regularne wykonywanie badań, do których zalicza się między innymi echo serca. Badanie wykonywane jest właściwie w każdym mieście, jednak czas oczekiwania na termin może być dość długi. Chcąc wykonać dość szybko echo serca, Warszawa jest miastem, gdzie można tego dokonać. Klinika Premium Medical zaprasza.
 

Echo serca w Warszawie

Echo serca (zwane również echokardiografią) jest badaniem pozwalającym ocenić budowę i działanie zastawek mięśnia sercowego. Umożliwia także przeprowadzenie pomiarów wielkości i kurczliwości komór serca. Służy również diagnozowaniu nowotworów mięśnia sercowego oraz wszelkich wad serca. Najważniejszą zaletą badania jest jego bezinwazyjność i brak dyskomfortu u pacjenta – dzięki temu można wykonywać bezproblemowo echo serca dziecka.
 
Co więcej, wykonanie badania, jakim jest echo serca, nie wymaga specjalnego przygotowania, co również jest bardzo korzystne dla pacjenta. Przed badaniem można jeść oraz pić. Zaś pacjent, po zakończeniu badania, nie wymaga żadnej opieki – może od razu wrócić do domu.
 
Jaka jest cena? Echo serca to badanie, które w naszej warszawskiej klinice kosztuje 150 zł. Zapraszamy do sprawdzenia naszego cennika.
 

Jak przebiega echo serca w naszej warszawskiej klinice?

Samo badanie, jak wspomnieliśmy na wstępie, jest zupełnie bezbolesne i bezinwazyjne. Rozebrany od pasa w górę pacjent powinien ułożyć się na wznak lub na lewym boku – z lewą ręką uniesioną za głowę. Badanie polega na przyłożeniu głowicy ultrasonografu do klatki piersiowej i obserwowaniu na ekranie monitora ewentualnych nieprawidłowości w budowie serca. Badanie trwa średnio 20-30 minut. Interpretacji wyników dokonuje lekarz.
 
Echo serca u kobiet i u mężczyzn może przebiegać na dwa sposoby:
  • Jako standardowe badanie przezklatkowe (wykonywane przez klatkę piersiową); czasami w trakcie tego badania lekarz może zdecydować się na użycie kontrastu, a więc specjalnego środka cieniującego, wstrzykiwanego do żyły pacjenta – pozwala to uzyskać wyraźniejszy obraz serca.
  • Jako badanie przezprzełykowe, które wykonywane jest dużo rzadziej i ma miejsce wyłącznie wtedy, gdy obraz serca, uzyskany przy badaniu przezklatkowym, jest mało wyraźny i nie pozwala dokładnie ocenić problemu. Przezprzełykowe echo serca wykonywane jest także w przypadku podejrzenia jednej z kilku dolegliwości (między innymi rozwarstwienia aorty czy zapalenia wsierdzia). Przy takim sposobie badania podawane jest znieczulenie miejscowe, a w niektórych przypadkach nawet ogólne, co pozwala wykonywać np. echo serca dzieci.

Wskazania do wykonania echa serca w Warszawie

Badanie echa serca można przeprowadzić u każdego pacjenta – bez względu na wiek, dlatego też w naszym warszawskim gabinecie wykonujemy również echo serca dziecka, które nie wywoła uczucia skrępowania czy strachu u młodego pacjenta. Badanie jest w 100% bezpieczne zarówno w przypadku osób dorosłych, osób starszych oraz dzieci.
 
Echo serca należy wykonać w przypadku poważnych chorób i uszkodzeń serca, takich jak:
  • choroba niedokrwienna serca,
  • zapalenie mięśnia sercowego,
  • zawał serca,
  • zapalenie wsierdzia,
  • choroba zakrzepowo-zatorowa.
Oczywiście są również inne wskazania do przeprowadzenia badania, natomiast te wymienione wyżej występują najczęściej.
 

Dlaczego to badanie jest tak istotne?

Echo serca u kobiet i mężczyzn jest jednym z badań, uznawanych za najważniejsze we współczesnej medycynie i jednocześnie zaliczane do tych, które mogą uratować życie pacjenta. Wykonywane jest ono nie tylko wtedy, gdy dojdzie do poważniejszej choroby czy uszkodzenia serca, ale również pozwala odnaleźć przyczynę problemów, z jakimi część z nas boryka się na co dzień. Mowa tutaj przede wszystkim o zaburzeniach rytmu, szmerach serca czy niczym nieuzasadnionych bólach, jakie występują w klatce piersiowej.
 
Czasami bóle nie muszą świadczyć o większych problemach, jednak w niektórych przypadkach oznaczają chorobę, której leczenie należy rozpocząć niemal natychmiast. A echo serca pozwala na wykrycie wszelkich nieprawidłowości związanych z pracą serca.
 

Zapraszamy na echo serca w Warszawie!

Chcesz wykonać echo serca? Warszawa jest miastem, w którym przeprowadzisz to badanie sprawnie i w komfortowych warunkach. Krótki czas oczekiwania na termin, przyjazna atmosfera oraz precyzyjna diagnostyka – na to możesz liczyć, wykonując echo serca Warszawa. W naszej klinice stosujemy nowoczesne urządzenia, a echo serca u kobiet, mężczyzn i dzieci wykonywane jest przez doświadczonych oraz wykwalifikowanych specjalistów. Dzięki temu masz pewność, że badanie zostanie przeprowadzone w odpowiednich warunkach, a Ty będziesz czuć się komfortowo na każdym jego etapie.
 
Już teraz zapoznaj się z ofertą Premium Medical i zdiagnozuj się pod kątem chorób serca – cena, jaką można zapłacić rezygnując z echa serca jest zdecydowanie zbyt wysoka.