Diabetolog

Cukrzyca to jedna z chorób cywilizacyjnych. Przyczyny jej powstawania oraz sposoby leczenia są głównym zadaniem nauki, jaką jest diabetologia. Specjalistą w tym zakresie jest lekarz diabetolog. Jeśli masz pozytywny wywiad rodzinny w kierunku cukrzycy lub podwyższony poziom glukozy we krwi, koniecznie odwiedź gabinet diabetologiczny.

Premium Medical Warszawa to miejsce, w którym zapewniamy kompleksową diagnostykę i leczenie. Diabetolog prywatnie to z kolei gwarancja tego, że Twoja wizyta diabetologiczna odbędzie się w dogodnym dla Ciebie terminie, a stan Twojego zdrowia zostanie skontrolowany natychmiast po tym, jak zauważysz u siebie niepokojące objawy. Zapraszamy na wizytę!

Jakie objawy powinny Cię skłonić do umówienia wizyty diabetologicznej?

Diabetolog zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem cukrzycy, jej powikłań oraz innych chorób metabolicznych. Umówienie wizyty u lekarza diabetologa jest zatem konieczne w przypadku wystąpienia typowych objawów cukrzycy, a są to:

  • hiperglikemia, czyli zwiększony poziom glukozy we krwi,
  • wzmożone pragnienie,
  • częstomocz,
  • uczucie zmęczenia,
  • problem z gojeniem się ran,
  • spadek wagi mimo braku zmian w diecie,
  • problemy ze wzrokiem,
  • powracające stany zapalne skóry.

Objawy cukrzycy często są mylone z innymi chorobami. Dobry diabetolog patrzy na organizm w sposób holistyczny.

Masz pozytywny wywiad rodzinny w kierunku cukrzycy lub jesteś w ciąży? W takich przypadkach powinien zbadać Cię diabetolog. Prywatnie możesz umówić się na konsultacje w dowolnym terminie. Nie czekaj na urlop, lepszy czas – cena za zbagatelizowanie sygnałów, które wysyła Ci organizm, może być wysoka.

Główne zagadnienia, którymi zajmuje się diabetologia, są skoncentrowane wokół cukrzycy typu 2 i 1. Cukrzyca typu 2 rozwija się po cichu, często dając objawy w zaawansowanym stadium. Cukrzyca typu 1 rozwija się szybko i ma gwałtowny przebieg.

Jak wygląda wizyta u lekarza diabetologa?

Pierwsza wizyta u diabetologa to przede wszystkim dokładny wywiad lekarski z pacjentem. Omówienie problemów zdrowotnych, listy zażywanych leków. Zabierz ze sobą dokumentację lekarską. Diabetolog może Cię zapytać o stosowaną dietę. Jeśli używasz glukometru, pokaż lekarzowi wyniki badań.

Dobry diabetolog przeprowadzi Cię przez cały proces diagnostyki i leczenia. W razie potrzeby będzie współpracował z lekarzami innych specjalizacji, aby zaplanować dla Ciebie odpowiednią dietę, schemat ćwiczeń lub leczenie powikłań cukrzycy.

Problemy z odpowiednim poziomem glukozy we krwi mają osoby w każdym wieku. Szacuje się, że w niedalekiej przyszłości cukrzyca będzie jedną z najczęściej diagnozowanych chorób cywilizacyjnych. Diabetologia ma przed sobą spore wyzwania, jednak pamiętaj, że nawet najlepszy diabetolog nie zmniejszy objawów i skutków cukrzycy, jeśli nie zastosujesz się do jego zaleceń. Leczenie cukrzycy w dużej mierze polega na samodzielnej kontroli glukozy i dbaniu o prawidłowy styl życia. Lekarz diabetolog udzieli Ci wszelkich wskazówek i dobierze ewentualną farmakologię, określi dawki insuliny. Interpretacja badań kontrolnych pomoże mu ocenić, czy leczenie wymaga zmian, czy też przynosi pożądane rezultaty. Zależy Ci na szybkiej diagnostyce? Pomoże Ci lekarz diabetolog prywatnie.

Diabetolog prywatnie w Warszawie

Chcesz umówić się na konsultacje diabetologiczne? W gabinecie przyjmują doświadczeni i cenieni w branży specjaliści, którzy pomogą Ci zadbać o swoje zdrowie i uniknąć powikłań, jakie może dać cukrzyca. Lekarz diabetolog prywatnie to gwarancja wizyty bez kolejek i skierowania od lekarza pierwszego kontaktu.

Bez względu na to, czy będą to Twoje pierwsze konsultacje diabetologiczne, czy też wizyta kontrolna, konieczne będzie przeprowadzenie dodatkowych badań laboratoryjnych. Wykonasz je na miejscu – nasza klinika w Warszawie znajduje się tuż obok laboratorium.

Premium Medical współpracuje z dwoma specjalistami diabetologii:

  • z prof. dr. hab. n. med. Leszkiem Czupryniakiem, który koncentruje się na diagnostyce zaburzeń tolerancji węglowodanów i leczeniu cukrzycy typu 1, cukrzycy typu 2, cukrzycy towarzyszącej innym chorobom, a także na przewlekłych powikłaniach cukrzycy,
  • z dr n. med. Elektrą Szymańską-Garbacz zajmującą się dorosłymi chorymi na cukrzycę typu 1, w tym kobietami w ciąży.

Konsultacja diabetologiczna – Cennik

Konsultacja diabetologiczna 250 zł
Konsultacja diabetologiczna profesor 400 zł
Poznaj lekarzy wykonujących to badanie
Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie