Ginekologia estetyczna – Mona Lisa Touch

Kobiety bardzo często zmagają się z różnymi dolegliwościami stref intymnych. Niestety, wiele z nich boi się lub wstydzi poprawić swój komfort życia.

Nowoczesna medycyna, a w szczególności ginekologia estetyczna, umożliwia każdej kobiecie wygraną ze swoimi problemami. Cierpisz na suchość pochwy, a może Twoim problemem jest wysiłkowe nietrzymanie moczu? Wiele kobiet marzy o rewitalizacji swojej pochwy cz też korekcji warg sromowych – bez względu na to, jaką potrzebę odczuwasz, powinnaś zdecydować się na zabieg, który sprawi, że poczujesz się naprawdę komfortowo ze swoim ciałem.

Ginekologia estetyczna Warszawa – twój komfort jest ważny!

Wciąż rozwijająca się ginekologia estetyczna pozwala na zniwelowanie pewnych wad i dolegliwości, z jakimi często spotykają się kobiety. Nasza klinika dysponuje laserem Mona Lisa Touch, dzięki któremu wykonujemy szereg zabiegów ginekologii estetycznej. Laser ten emituje krótkie impulsy o zmiennej mocy szczytowe, których zadaniem jest termiczna stymulacja błony śluzowej Pobudzone fibroblasty produkują włókna kolagenowe, elastynę i kwas hialuronowy, co z kolei prowadzi do powstania nowych włókien i naczyń krwionośnych. Ginekologia estetyczna Warszawa to doskonałe miejsce, w którym przy pomocy lasera Mona Lisa Touch wykonywane są zabiegi:

- leczenia suchości pochwy;

- leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu;

- rewitalizacji pochwy;

- plastyki warg sromowych (labioplastyka)

Leczenie suchości pochwy. Najczęściej w okresie około i pomenopauzalnym, aktywność jajników spada, aż do całkowitego wygaśnięcia ich czynności hormonalnej. Niestety, przekłada się to zmiany atroficzne w błonie śluzowej pochwy. Zabieg laserowy pozwala przywrócić nawilżenie pochwy, zapewniając tym samym większy komfort pacjentki. Zabieg polega na wprowadzeniu aplikatora promieni laserowych do pochwy – zabieg trwa 15 minut. Zabiegu nie należy się bać – nie sprawia bólu, pacjenta może odczuć delikatne skurcze mięśnia macicy (podobne do tych w trakcie miesiączki) oraz niewielkie pieczenie w pochwie. Najczęściej zabieg wykonywany jest jeden raz.

Leczeni wysiłkowego nietrzymania moczu. Wysiłkowe nietrzymanie moczu jest niezwykle krępującą dolegliwością. Przy pomocy lasera Mona Lisa Touch będziesz mogła szybko o  tym zapomnieć! Laser stymuluje wytwarzanie nowych włókien kolagenu w obrębie powięzi łonowo – cewkowej, a to znacznie poprawia funkcjonowanie pęcherza. Podobnie jak w przypadku leczenia suchości pochwy, podczas zabiegu pacjenta może odczuwać niewielkie skurcze mięśnia macicy oraz pieczenie pochwy. Zabieg trwa od 10 do 15 minut.

Rewitalizacja pochwy - Mona Lisa Touch

Rewitalizacja pochwy. Niektóre kobiety skarżą się na nadmierne rozluźnienie pochwy – dolegliwość ta może spotkać nas w różnym wieku i niekoniecznie związana jest z porodami. Przy pomocy lasera Mona Lisa Touch możliwy jest powrót do  odpowiednich właściwości ścian pochwy, zwiększając znacznie komfort w czasie współżycia. Zabieg trwa od 10-15 minut, a w trakcie jego wykonywania pacjentka może odczuwać pieczenie pochwy oraz delikatne skurcze mięśnia macicy.

Labioplastyka.  Labioplastyka to inaczej plastyka (lub korekcja) warg sromowych. Niestety, wiele kobiet posiada problem z wielkością warg sromowych, co znacznie utrudnia wykonywanie wielu czynności. Zaburzona jest higiena oddawania moczu, a stosunek seksualny nie kojarzy się z przyjemnym doznaniem. Ponadto, często kobiety posiadające ten problem, musza zrezygnować z uprawiania wielu sportów. Usuwanie części warg sromowych za pomocą lasera zapewnia szybszy proces gojenia się rany, a blizna jest praktycznie niewidoczna.

Zabieg wykonywany jest ze znieczuleniem miejscowym, nasiękowym i trwa ok. 30 minut.