Badanie markery nowotworowe jajnika

Markery nowotworowe nazywane są również wskaźnikami nowotworowymi. W organizmie osoby zdrowej, substancje te nie będą wykrywane lub będą występowały w śladowych ilościach. Jeżeli natomiast w organizmie pojawia się nowotwór, wskaźnik stężenia markerów znacznie się powiększa. Oczywiście, wczesne wykrycie raka umożliwia choremu wygranie z chorobą, dlatego badanie markery nowotworowe jest tak ważne!

Pakiet profilaktyczny – markery nowotworowe jajnika

Wczesne wykrycie nowotworu pozwala na skuteczną walkę. Zachęcamy zatem każda kobietę, a zwłaszcza, kiedy w jej rodzinie występowały zachorowania na raka, na wykonanie testu. Badania markery nowotworowe to badanie krwi, które pozwala na szybkie ustalenie wskaźnika nowotworowego. Oferowany przez nas pakiet profilaktyczny, obejmuje zarówno wywiad lekarski, jak i badanie laboratoryjne, a także badania dodatkowe: USG piersi, cytologie wraz z oznaczeniem HPV oraz konsultację lekarską.

Badanie markerów nowotworowych jajnika – nasz pakiet krok po kroku

Pakiet profilaktyczny składa się z wywiadu medycznego, pomiaru ciśnienia oraz pomiaru wzrostu i wagi. Następnie, odbywa się konsultacja wstępna, wraz z wywiadem oraz badaniem ginekologicznym, wykonywana jest także cytologia z badaniem na obecność wirusa HPV. Pacjentka zostaje poddana badaniu markerów nowotworowych (zarówno markery nowotworowe jajnika jak i piersi). Wykonywane są testy: CA125, CA15-3, BRACA1, a także test ROMA (HE4+Ca125+algorytm oceny ryzyka), którego zadaniem jest zarówno wykrycie raka jajnika, ja i guzów i zmian o niejasnym pochodzeniu. Nasz pakiet gwarantuje również badanie USG piersi oraz konsultację specjalistyczną z omówieniem bada dań i zaplanowaniem leczenia.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z pakietu kobiety w każdym wieku, dla których zdrowie jest ważne!

Poznaj inne pojęcia z naszej bazy wiedzy