Co to jest lwia zmarszczka? Dlaczego powstaje i jak się jej pozbyć?

Jeśli masz bogatą mimikę twarzy, z pewnością widzisz, jak emocje wpływają na kondycję Twojej skóry. Śmiech, złość czy smutek towarzyszą nam na co dzień, ale i pozostawiają po sobie pamiątki w postaci zmarszczek mimicznych. Te z czasem się utrwalają i przyjmują postać głębokich bruzd. Jedną ze zmarszczek mimicznych jest lwia zmarszczka. Jej nazwa nie jest przypadkowa.

 

Spis treści

  1. Co to jest lwia zmarszczka?
  2. Sposoby na lwią zmarszczkę
  3. Botoks – lwia zmarszczka przestaje być problemem
  4. Botoks na lwią zmarszczkę – skorzystaj z oferty Premium Medical

Co to jest lwia zmarszczka?

Lwia zmarszczka, określana także mianem zmarszczki gniewu, to zmarszczka mimiczna przyjmująca postać pionowej linii między brwiami. Pojawia się kiedy mrużysz oczy i marszczysz brwi. Początkowo szybko zanika, gdy mięśnie się rozluźniają. Z czasem lwia zmarszczka się pogłębia. Linia staje się wyraźniejsza i nie znika nawet wtedy, kiedy Twoja twarz nieruchomieje. Wraz z wiekiem skóra traci swoją jędrność i elastyczność, a drobne linie zmieniają się w głębokie bruzdy.

Jednak mimika twarzy czy proces starzenia się nie są jedynymi powodami pojawienia się pionowej linii między brwiami. Za jej powstanie mogą być współodpowiedzialne Twoje nawyki. Zła pielęgnacja skóry, dieta uboga w antyoksydanty, stres, palenie papierosów, brak ochrony UV czy nawet geny.

Lwia zmarszczka nadaje twarzy groźnego wyglądu. Nawet jeśli będziesz zrelaksowana, otoczenie może odbierać Cię jako zestresowaną czy zezłoszczoną. Co ważne, zazwyczaj zmarszczka gniewu to nie jedna, a dwie lub kilka pionowych linii. Jeśli i Ty zmagasz się z efektami bogatej mimiki twarzy, z pewnością zastanawiasz się, jak pozbyć się lwiej zmarszczki.

Sposoby na lwią zmarszczkę

Jeśli chcesz zapobiec powstaniu zmarszczki gniewu lub pogłębiania się istniejącej już linii, możesz wypróbować domowe metody na lwią zmarszczkę. Zacznij od skutecznej pielęgnacji przeciwstarzeniowej. Codziennie stosuj krem z filtrami UV (promienie słoneczne przyśpieszają starzenie się skóry), używaj kosmetyków ze składnikami anti-aging. Mowa o ceramidach, peptydach, kwasie hialuronowym, witaminie C, retinolu. Nawilżaj skórę od wewnątrz, dbając o nawodnienie organizmu. Przyjrzyj się swojej diecie. Powinna obfitować w antyoksydanty, które zwalczają wolne rodniki. To właśnie one przyśpieszają proces starzenia się. W grupie antyoksydantów znajdują się m.in. witaminy A, C, E, luteina czy polifenole.

Jak zlikwidować lwią zmarszczkę? Pomocne mogą być regularne masaże twarzy. Zapisz się na masaż Kobido lub postaw na jogę twarzy, którą wykonasz samodzielnie. Wystarczy 5 minut dziennie, aby poprawić wygląd skóry! Masaż na lwią zmarszczkę polega przede wszystkim na stosowaniu technik rolowania, ugniatania, rozciągania brwi na boki czy wykonywania okrężnych ruchów wokół nich. Filmy z instrukcją masażu na zmarszczki znajdziesz w sieci.

Bywa też tak, że lwia zmarszczka jest efektem… wady wzroku. Jeśli często mrużysz oczy, aby móc pracować przy komputerze czy czytać książkę, odwiedź okulistę. Sprawdziłaś wszystkie metody, a na Twojej twarzy wciąż pogłębia się lwia zmarszczka? Zabiegi medycyny estetycznej to małoinwazyjne i bezpieczne metody odmładzające. W tym przypadku polecany jest botoks na lwią zmarszczkę.

Botoks – lwia zmarszczka przestaje być problemem

Słyszałaś o stosowaniu botoksu na lwią zmarszczkę, ale nie wiesz, na czym polega ten zabieg? Metoda ta to nic innego jak wypełnianie lwiej zmarszczki niewielką dawką toksyny botulinowej. Substancja ta ogranicza przepływ impulsów nerwowych, tym samym blokuje skurcze mięśni. Mówiąc bardziej precyzyjnie, botoks na lwią zmarszczkę powoduje wygładzenie skóry, dzięki temu, że mięśnie pod nią nie są aktywne i nie powodują jej marszczenia. Zabieg jest krótki, trwa ok. 15 minut. Pierwsze efekty podania botoksu są widoczne po 3-4 dniach, a ostateczny rezultat zabiegu zauważysz po ok. 2 tygodniach.

Warto dodać, że zabieg jest wykonywany cienką, precyzyjną igłą. Dawka botoksu jest dobierana indywidualnie przez lekarza. Botoks jest podawany dokładnie w miejsce powstania lwiej zmarszczki, co pozwala zachować mimikę czoła i zapewnić naturalny efekt zabiegu. Wstrzyknięcie botoksu na lwią zmarszczkę jest zabiegiem odwracalnym. Wraz z upływem czasu w miejscu podania substancji tworzą się nowe zakończenia nerwowo-mięśniowe, a mimika twarzy powraca. Wygładzenie lwiej zmarszczki będzie zauważalne przez ok. 6 miesięcy. Jeśli chcesz, możesz powtórzyć zabieg.

Botoks na lwią zmarszczkę – skorzystaj z oferty Premium Medical

Chcesz pozbyć się lwiej zmarszczki, która nadaje Ci groźnego wyglądu? W Premium Medical możesz umówić się na zabieg botoks w Warszawie. Co ważne – zabieg wstrzyknięcia botoksu jest przeprowadzany przez doświadczonego lekarza. Specjalista dobierze indywidualnie dawkę toksyny botulinowej i precyzyjnie poda ją w miejsce powstania lwiej zmarszczki.

Jeśli masz pytania lub chcesz umówić się na wizytę do naszego specjalisty medycyny estetycznej, skontaktuj się z nami już teraz.

Co to jest lwia zmarszczka? Dlaczego powstaje i jak się jej pozbyć?
Poznaj inne pojęcia z naszej bazy wiedzy