Plastyka pochwy i warg sromowych – najczęściej zadawane pytania

Kobiece problemy mogą mieć różny charakter – często dotyczą sfer intymnych, o których trudno rozmawiać nawet z najbliższymi osobami.
Poczucie wstydu i zakłopotania posiadanym problemem, nierzadko powoduje rezygnację z pójścia do specjalisty, prowadząc do dyskomfortu codziennego życia. W Premium Medical zachęcamy Pacjentki do dzielenia się swoimi potrzebami i konsultacji ze specjalistą – plastyka pochwy, która jest w pełni bezpieczna dla kobiet, może rozwiązać wiele Twoich problemów. Aby przybliżyć Ci temat, stworzyliśmy listę najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi. Dzięki nim rozwiejesz wszystkie swoje wątpliwości.

Kiedy niezbędna jest plastyka pochwy?

Plastyka pochwy i warg sromowych jest niezbędna w sytuacjach, gdy kobieta odczuwa dyskomfort w miejscach intymnych albo nie jest zadowolona z wyglądu swoich narządów. Do najczęstszych problemów, w przypadku których niezbędne jest przeprowadzenie zabiegu, zaliczamy:

  • nadmierne rozciągnięcie i rozluźnienie ścian pochwy,
  • nadmierna wielkość warg sromowych,
  • suchość pochwy,
  • atrofia pochwy,
  • brak satysfakcji, płynącej z życia intymnego,
  • ból i dyskomfort.

Każdy z tych problemów jest łatwy do wyeliminowania, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, jakie oferuje współczesna ginekologia estetyczna. Pragnąc poradzić sobie z problemem, możesz zgłosić się do ginekologa z Premium Medical, który rozpozna problem, postawi diagnozę i zakwalifikuje Cię do zabiegu, który rozwiąże wszelkie Twoje problemy.

Jak przebiega plastyka pochwy i warg sromowych?

Przebieg zabiegu jest inny, w zależności od konkretnego problemu, z jakim zmaga się Pacjentka. W przypadku konieczności redukcji rozluźnienia ścian pochwy i przywrócenia komfortu codziennego życia, konieczne jest zastosowanie specjalistycznego lasera CO2 na ścianach pochwy, co doprowadzi do przebudowy kolagenu i elastyny, a w konsekwencji wzmocnienia ścian pochwy. Zabieg tego typu trwa zaledwie 15 minut, a po jego przeprowadzeniu Pacjentka może wrócić do codziennych aktywności bez okresu rekonwalescencji.

Jeżeli natomiast potrzebna jest plastyka warg sromowych, w celu zmiany ich wielkości i tym samym przywrócenia estetyki oraz komfortu, laser stosuje się właśnie na zewnętrzne narządy płciowe kobiety. Jest to metoda alternatywna, znacznie skuteczniejsza niż konwencjonalne zabiegi chirurgiczne, a przy tym bezpieczniejsza i bardziej komfortowa dla Pacjentki. W tym wypadku zabieg trwa około 60 minut i również nie wymaga jakiejkolwiek specjalistycznej rekonwalescencji.

Czy zabieg jest bezpieczny i komfortowy?

Oczywiście, ponieważ do jego przeprowadzenia stosuje się specjalistyczny laser, który nie wywołuje skutków ubocznych i jest w stu procentach skuteczny w przypadku każdej Pacjentki. Dodatkowo, dzięki znieczuleniu miejscowemu, Pacjentka nie musi obawiać się bólu – może odczuwać jedynie skurcze mięśni macicy oraz delikatne pieczenie, które jednak nie powodują większego dyskomfortu.

Jakie są przeciwwskazania?

Plastyka pochwy czy warg sromowych to zabieg, który można przeprowadzić w zdecydowanej większości przypadków, chyba że wystąpi jedno z poniżej wymienionych przeciwwskazań:

  • infekcje pochwy lub warg sromowych,
  • ciąża,
  • nowotwór,
  • niewłaściwy wynik cytologii.

Oczywiście każdy zabieg z zakresu plastyki pochwy jest poprzedzany badaniem lekarskim – nasz ginekolog stwierdzi, czy Pacjentka może zostać dopuszczona do zabiegu, co eliminuje jakiekolwiek ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Jakie technologie stosujemy w celu rewitalizacji pochwy?

W Premium Medical korzystamy wyłącznie z najnowocześniejszych metod, dzięki czemu skutecznie wykonujemy plastykę warg sromowych i rewitalizację pochwy. Podczas zabiegów stosujemy innowacyjny laser Mona Lisa Touch, który pozwala osiągnąć najlepsze efekty w krótkim czasie i nie wywołuje bólu czy dyskomfortu u Pacjentki. Co więcej – laser ten jest w stanie wyeliminować inny problem wielu kobiet, jakim jest nietrzymanie moczu. Jest to rozwiązanie o wiele lepsze, niż tradycyjne metody chirurgiczne, które zdobyło już bardzo dużą popularność na całym świecie.

Dlaczego plastyka pochwy w Premium Medical?

Premium Medical to nowoczesna ginekologia estetyczna i profesjonalne, w pełni indywidualne podejście do każdej Pacjentki. Naszym celem jest nie tylko prawidłowe diagnozowanie problemów oraz ich eliminowanie, ale również stworzenie doskonałych warunków i zapewnienie Pacjentce pełnego poczucia bezpieczeństwa. Nasi ginekolodzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że problemy związane z narządami płciowymi są wstydliwe, dlatego też zapewniają pełne wsparcie. Pozbądź się wstydu i skorzystaj z naszych technologii, które pozwolą Ci ponownie cieszyć się komfortem w życiu codziennym oraz udanym życiem intymnym!

Poznaj inne pojęcia z naszej bazy wiedzy