Rewitalizacja pochwy i plastyka warg sromowych

Wiele kobiet skarży się na dyskomfort związany z nadmiernym rozciągnięciem i rozluźnieniem ścian pochwy, a także ma problem z nadmierną wielkością warg sromowych.

Znaczna ich część niestety nigdy nie zgłasza się z tymi problemami do lekarzy, głównie z powodu wstydu. Dziś, kiedy ginekologia estetyczna jest na naprawdę wysokim poziomie, każda z pań posiadających taki kłopot, może szybko go rozwiązać, przywracając sobie pełen komfort.

Rewitalizacja pochwy

– nie rezygnuj z komfortu i przyjemności

Kiedy ścianki Twojej pochwy stają się za bardzo rozluźnione, borykasz się z problemem suchości pochwy, a współżycie nie przynosi Ci satysfakcji, to znak, że powinnaś o siebie zadbać. Rewitalizacja pochwy to zabieg, którego zadaniem jest redukcja rozluźnienia ścian pochwy, co z kolei prowadzi do zwiększenia komfortu oraz satysfakcji podczas stosunków płciowych.

Rewitalizacja pochwy – zabieg

Podczas zabiegu ściany pochwy poddawane są działaniu impulsu lasera CO2. Dzięki zastosowaniu lasera, możliwe jest wzmocnienie ścian pochwy poprzez przebudowę kolagenu i elastyny. Czas zabiegu nie przekracza 15 minut, a on sam jest bezbolesny. Niektóre z pacjentek mogą odczuwać delikatne pieczenie pochwy lub skurcze mięśni macicy. Zabieg wykonywany jest jednorazowo, jednak z upływem czasu zalecane jest powtórne wykonanie zabiegu.

Efektem przeprowadzenia zabiegu i wzmocnienia ścian pochwy, jest przede wszystkim ujędrnienie skóry tej okolicy. To natomiast ma pozytywny wpływ na codzienne życie Pacjentki – pozwala jej czerpać większą przyjemność ze stosunku, znika problem z bólem czy suchością, a do tego rewitalizacja pochwy pomaga w problemie wysiłkowego nietrzymania moczu.

Nietrzymanie moczu – bezbolesna i szybka regeneracja z laserem

Nietrzymanie moczu to bardzo wrażliwy temat dla każdej kobiety, która zetknęła się z tym problemem.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu jest związane ze zmianą kąta nachylenia cewki moczowej i osłabieniem mięśni dna miednicy. Leczenie tej dolegliwości przy pomocy lasera MonaLisa Touch polega na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniu pochwy, wzmocnieniu jej ścianek, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszaru ujścia cewki moczowej. Zazwyczaj wystarcza wykonanie jednego zabiegu, aby złagodzić lub usunąć lekkie lub średnio nasilone wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Rewitalizacja pochwy – po zabiegu

Po przeprowadzeniu rewitalizacji pochwy, możliwy jest natychmiastowy powrót do normalnego życia, ponieważ Pacjentka nie odczuwa bólu czy dyskomfortu. Jedynym efektem ubocznym może być pojawienie się przesięku surowiczego, dlatego niekiedy wskazane jest noszenie podpasek. Pacjentka powinna również zrezygnować ze stosunków seksualnych z partnerem na czas około jednego miesiąca.

Rewitalizacja pochwy – wskazania

  • suchość pochwy;
  • atrofia pochwy;
  • brak wystarczającej satysfakcji płynącej z życia seksualnego;
  • mniejsza objętość tkanki okolic intymnych;

Plastyka warg sromowych

Niestety, nie każda kobieta jest w pełni zadowolona z anatomii wewnętrznych narządów płciowych. Zdarzają się sytuacje, w których nadmierna wielkość warg sromowych znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Kobiety borykające się z tym problemem nie mogą wykonywać wielu sportów, a ich satysfakcja seksualna jest znacznie obniżona. Plastyka warg sromowych przy pomocy lasera CO2 to doskonałe rozwiązanie tych problemów, które stało się znakomitą alternatywą dla zabiegów chirurgicznych. Przywrócenie prawidłowej funkcjonalności i fizjologii wargo sromowych jest możliwe praktycznie w każdym wieku, a efekt zabiegu przywróci Pacjentce pewność siebie i pozwoli prowadzić normalny tryb życia – łącznie z uprawianiem sportów.

Plastyka warg sromowych – zabieg

Plastyka warg sromowych to zabieg nieskomplikowany i znacznie wygodniejszy niż plastyka pochwy za pomocą konwencjonalnej metody chirurgicznej. Zabieg wykorzystywany jest przy pomocy lasera, w pozycji ginekologicznej. Pacjentka znieczulana jest miejscowo, w znieczuleniu nasiękowym, dzięki czemu nie czuje ona dyskomfortu czy bólu. Precyzja lasera sprawia, że plastyka warg sromowych jest zabiegiem efektywnym w przypadku każdej Pacjentki, a uzyskanie satysfakcjonujących efektów nie jest trudne dla specjalisty. Czas trwania plastyki warg sromowych to ok. 60 minut. Pacjentki, u których przeprowadzany jest ten zabieg, szybko wracają do pełnej aktywności.

Plastyka pochwy – po zabiegu

Plastyka pochwy, podobnie jak jej rewitalizacja, nie powoduje konieczności przechodzenia jakiejkolwiek specjalistycznej rekonwalescencji po zabiegu. Szwy, które zostaną założone są rozpuszczalne. Obrzęk, który powstał w wyniku zabiegu i podanego leku znieczulającego może utrzymać się przez około 1 tydzień; po około 5 – 6 tygodniach można wiarygodnie ocenić pierwsze efekty zabiegu. Podstawowy czas gojenia rany trwa 10 – 14 dni. Powinna jednak przez jakiś czas unikać kontaktów seksualnych, a także bardzo dbać o higienę miejsc intymnych. Niewskazane jest korzystanie z wanny czy basenów.

Plastyka warg sromowych – wskazania

  • nadmierna wielkość warg sromowych, powodująca ból, dyskomfort albo złe samopoczucie Pacjentki;

Plastyka warg sromowych – przeciwwskazania

  • infekcje pochwy lub warg sromowych;
  • nowotwory;
  • ciąża;
  • niewłaściwy wynik cytologii;

Rewitalizacja i plastyka pochwy w Premium Medical

W naszej klinice pragniemy zapewnić wszystkim Pacjentkom skuteczność oraz komfort zabiegów. Dlatego też przeprowadzają je doświadczeni i odpowiednio przeszkoleni specjaliści, dysponujący nowoczesnymi urządzeniami, które pozwalają zachować pełną precyzję działań. Zapewniamy poczucie pełnego bezpieczeństwa, profesjonalizm oraz doskonałe efekty zabiegu plastyki lub rewitalizacji pochwy, dzięki któremu możliwy będzie powrót do normalnego życia – bez bólu, dyskomfortu i kompleksów.

Poznaj inne pojęcia z naszej bazy wiedzy