Zmarszczki na szyi? Jak je usunąć? Wypełnienie zmarszczek na szyi

Zmarszczki to naturalny skutek starzenia się skóry. Początkowo przybierają postać ledwo widocznych linii, z czasem się pogłębiają, tworząc bruzdy. Jednymi z najszybciej pojawiających się zmarszczek są zmarszczki na szyi. Nie bez powodów. To właśnie na tej partii ciała skóra jest wyjątkowo delikatna i cienka, z niewielką ilością tkanki tłuszczowej. Jeśli chcesz na dłużej cieszyć się młodszym wyglądem szyi lub szukasz sposobu na usuwanie zmarszczek na szyi, koniecznie przeczytaj tekst do końca.

Od czego robią się zmarszczki na szyi?

Mówi się, że szyja i dekolt to przedłużenie twarzy. Oznacza to, że jeśli nakładasz na twarz krem, serum lub maskę, powinnaś zaaplikować ją również na szyję i dekolt. Wiele osób omija te partie ciała w swojej codziennej rutynie pielęgnacyjnej. To błąd, który skutkuje tym, że zmarszczki na szyi i dekolcie pojawiają się wcześniej. Nawet tuż po 20. urodzinach. To jednak nie są jedyne przyczyny powstawania linii i bruzd w tych okolicach.

Zmarszczki na szyi to także efekt trybu życia, które większości z nas prowadzi. Ciągłe patrzenie w ekran telefonu i pochylanie głowy. Zgarbiona postawa ciała. Czytanie w pozycji leżącej. Pochylanie brody do klatki piersiowej powoduje, że poziome zmarszczki na szyi mocniej się zarysowują. Znikają, kiedy się prostujesz. Z każdym kolejnym miesiącem, rokiem linie się pogłębiają, aż wreszcie zostają z Tobą na stałe. To, jak szybko będzie postępować ten proces, zależy od kilku czynników. Genów, pielęgnacji skóry, ochronie SPF przed promieniowaniem słonecznym. Osłabiona skóra staje się podatna na zmarszczki.

Bywa też i tak, że problemy z np. hormonami powodują przesuszenie skóry i jej szybsze starzenie. Zmarszczki na szyi to również skutek pozycji, w której śpisz. Niewyprofilowana poduszka i spanie na boku, w pozycji embrionalnej, powoduje pionowe zmarszczki na szyi i dekolcie oraz przyczynia się do pogłębiania poziomych bruzd. Czy wiesz, jaki termin określa poziome zmarszczki na szyi? Naszyjnik Wenus. Jednak w tym przypadku naszyjnik nie stanowi najlepszej ozdoby.

Jak wygładzić skórę na szyi?

Zacznij od prawidłowej postawy. Ustaw ekran monitora tak, aby w trakcie pracy patrzeć prosto przed siebie. Podobnie w przypadku czytania lub korzystania z telefonu. Wypracuj nawyk, dzięki któremu ograniczysz przysuwanie brody do klatki piersiowej. Nie garb się. W ramach domowego SPA sięgnij po rollery, pomocne są również masaże liftingujące. Wystarczy poświęcić na nie kilka minut dziennie, aby zadbać o kondycję skóry.

Jeśli chcesz zminimalizować lub całkowicie usunąć zmarszczki na szyi, zabiegi domowe i pielęgnację przeciwstarzeniową połącz z małoinwazyjnymi metodami usuwania zmarszczek w ramach medycyny estetycznej. W zaciszu domowej łazienki sięgaj po kosmetyki z peptydami, ceramidami i witaminami A, C i E w składzie. Przeciwstarzeniowo działają również: koenzym Q10 i kwas hialuronowy. Chcesz skorzystać z oferty zabiegów na zmarszczki na szyi? Naszyjnik Wenus pomoże usunąć właśnie kwas hialuronowy. Jest to substancja naturalnie występująca w organizmie, jednak z wiekiem jej poziom ulega zmniejszeniu. Braki w ilości kwasu hialuronowego w skórze uzupełnią przeciwstarzeniowe zabiegi medycyny estetycznej.

Czym wypełnić zmarszczki na szyi?

Kwas hialuronowy to substancja wiążąca wodę. Wstrzyknięcie go w okolice zmarszczek powoduje zwiększenie objętości obszaru zabiegowego, co z kolei przekłada się na wypełnienie i wypchnięcie zagłębienia w skórze. Zmarszczki są niwelowane, a skóra wygląda młodziej. Kwas hialuronowy dba także o nawilżenie skóry, przyczyniając się do poprawy jej kondycji. Jeśli wypróbujesz zabieg wypełniania kwasem hialuronowym zmarszczek na szyi, naszyjnik Wenus zostanie wygładzony na ok. 6 miesięcy. Po tym czasie możesz go powtórzyć.

Sam zabieg jest krótki i trwa od 10-20 minut. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Na skórę nakładany jest specjalistyczny żel, krem chłodzący. Tuż po zabiegu skóra na szyi może być zaczerwieniona, jednak jest to przejściowa reakcja na ukłucia. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego to zabieg małoinwazyjny, bez okresu rekonwalescencji. Można go przeprowadzać o każdej porze roku, zarówno w terapii zmarszczek głębokich, jak i tych we wczesnej fazie.

Zabiegi wypełniania zmarszczek na szyi kwasem hialuronowym są dostępne w ofercie Premium Medical. Jeśli chcesz skorzystać z mocy kwasu hialuronowego, um&oacut

Zmarszczki na szyi? Jak je usunąć? Wypełnienie zmarszczek na szyi
Poznaj inne pojęcia z naszej bazy wiedzy