Badania przed planowaną ciążą

Ciąża w życiu każdej kobiety jest czasem wyjątkowym.

Zwłaszcza, jeśli jest to pierwsza ciąża, jej doznania będą niezapomniane. Okres ten jest  niezwykle ważny dla obojga partnerów, dlatego warto przygotować się do niego jak najlepiej! Już na kilka miesięcy przed planowanym poczęciem należy wykonać kilka podstawowych badań, a także zatroszczyć się o dietę oraz kondycję fizyczną i psychiczną.

Badania przed planowaną ciążą

Kiedy nadchodzi ten czas, gdy już jesteście gotowi na podjęcie decyzji o zostaniu rodzicami, powinniście wykonać kilka ważnych badań. Badania przed planowaną ciążą są istotne, gdyż po pierwsze przedstawią one stan kondycji Twojego organizmu, a po drugie, pomogą w diagnostyce możliwych problemów z zajściem w ciąże. Do najważniejszych badań zaliczamy:

- określenie grupy kwi obojga przyszłych rodziców;

- ustalenie poziomu glukozy we krwi;

-  badanie ogólne moczu;

- badanie morfologiczne wraz z płytkami krwi;

- badanie krzepliwości kwi;

- badania na obecność antygenu HBS, przeciwciał toksoplazmozy, różyczki, wirusa cytomegalii.

- badanie poziomu hormonów tarczycy;

- badanie cytologiczne oraz USG narządu rodnego oraz piersi.

Przyszli rodzice powinni szczególnie dbać o swoje zdrowie i odżywiać się zdrowo. Dobra kondycja obojga rodziców zwiększy szanse na szybsze zajście w ciąże, a kobiecie pozwoli na jej przejście z dużym optymizmem i siłą!

Każda kobieta planująca zajście w ciąże powinna przyjmować kwas foliowy. Jego zadaniem jest ochrona centralnego układu nerwowego, rozwijającego się już w pierwszym miesiącu po zapłodnieniu!

Długie starania bez rezultatów

Niestety, zdarza się, iż pomimo długotrwałych starań i dobrych wyników badań, pojawiają się problemy z zajściem w ciąże. Co w takiej sytuacji? Nie wolno tracić nadziei i zapału! Nasz zespół jest po to, aby pomóc Wam w takiej sytuacji. Oferujemy pakiet diagnostyki niepłodności oraz konsultacje z wybitnymi specjalistami, którzy zlecą wykonanie dodatkowych badań i udzielą niezbędnych informacji.