Diagnostyka i leczenie niepłodności Warszawa

Na pewnym etapie życia chęć posiadania dziecka jest bardzo silna – to zrozumiałe; odzywa się instynkt macierzyński i ojcowski, a wszystkie nasze działania zmierzają ku temu, aby zajść w ciążę. Zdarza się jednak, że czas oczekiwania na dziecko wydłuża się – pomimo wielu długotrwałych starań nie ma żadnych efektów. Taka sytuacja często prowadzi do frustracji oraz załamania partnerów. Nie można się jednak poddawać i załamywać. Przyczyn trudności z zapłodnieniem oraz niepłodności jest wiele. Warto podjąć jak najszybsze działania, aby poznać przyczynę, która uniemożliwia Wam zapłodnienie i zacząć jej przeciwdziałać.

Diagnostyka niepłodności – przyczyny niepłodności u kobiet.
Przyczyn niepłodności jest wiele, jednak do najczęstszych należy niedrożność jajowodów. Na tę przypadłość cierpi od 30 – 35% kobiet chcących zajść w ciążę. Najczęściej niezdrożność jajowodów spowodowana jest przebytymi zakażeniami narządów płciowych oraz bakteriami i infekcjami. Można podjąć się próby drożności jajowodów, tym samym znacznie zwiększając szanse na zajście w ciąże. Druga częsta przyczyna niepłodności związana jest z zaburzeniami hormonalnymi. Najczęściej są one spowodowane przez:

 • stres;
 • niedowagę;
 • niewłaściwe odżywanie;
 • częsty i duży wysiłek fizyczny;
 • nadużywanie alkoholu;
 • problemy z odpowiednim działaniem przysadki mózgowej, kory nadnerczy oraz tarczycy;
 • długotrwały stres i napięcie związane długotrwałymi próbami zajścia w ciążę.

Diagnostyka niepłodności – przyczyny niepłodności u mężczyzn
Najczęstszą przyczyną niepłodności u mężczyzn jest niska jakość nasienia. Warto zatem wykonać odpowiednie badania. Za niepłodność mogą odpowiadać również uszkodzenia jąder oraz nasieniowodów. Mężczyźni starający się o dziecko nie powinni:

 • prowadzić siedzącego trybu życia;
 • przegrzewać jąder;
 • spożywać nadmiernych ilości alkoholu;
 • pracować w zbyt wysokich temperaturach.

Każdy mężczyzna chcący zwiększyć swoje szanse na zostanie ojcem powinien aktywnie wypoczywać, zmienić dietę na niskotłuszczową, wzbogaconą o witaminy – zwłaszcza o witaminę A, C oraz E. Ponadto, powinien poddać się zalecanym badaniom.

Diagnostyka leczenia niepłodności

Diagnostyka niepłodności wciąż się rozwija. Nasza klinika oferuje pakiet specjalnie dla tych kobiet, których marzeniem jest zostać mamą. Poznanie przyczyny utrudniającej zajście w ciążę, jest kluczowe dla przeciwdziałania takiemu stanu rzeczy, dlatego tak ważne jest, aby odpowiednie kroki podjąć szybko i zdecydowanie! Z określeniem problemu, a więc ze zdiagnozowaniem go nie należy czekać zbyt długo. Jeżeli jesteście zdecydowani na dziecko, decyzja o określeniu problemu powinna być oczywista. Tylko dzięki temu można spróbować rozwiązać problem z niepłodnością.

Pakiet diagnostyki niepłodności

Przygotowany przez naszą klinikę pakiet diagnostyki niepłodności, to pakiet kompleksowy, dzięki któremu zyskasz dużą dawkę wiedzy o swoim organizmie. Pierwszy krok to szczegółowy wywiad medyczny obydwojga partnerów, a także pomiar ciśnienia kwi, wagi oraz wzrostu pacjentki. Dodatkowo zostanie przeprowadzone badanie ginekologiczne oraz plan diagnostyki. Pakiet zawiera 3 –krotne wykonanie badania USG w połowie cyklu – jego obserwacja jest niezwykle ważna! Pakiet zawiera także szereg badań, m.in: 17-OH Progesteronu, AMH, SHBG, Estradiol, FSH, LH, anty-TPO, DHEA-SO4, Testosteron wolny, TSH, Progesteron.

 

Nasze pacjentki nie pozostają same. Pomagamy nie tylko w diagnostyce, ale planujemy również dalsze leczenie wpierając i służąc fachową i rzetelną wiedzą medyczną z zakresu ginekologii! Staramy się robić wszystko co w naszej mocy, aby pacjentka wiedziała, że znajduje się w dobrych rękach. Zdajemy sobie sprawę z jej problemu i oferujemy kompleksowe wsparcie dla obojga partnerów.

Zachęcamy – nie czekaj i nie odkładaj marzeń o dziecku. Leczenie niepłodności Warszawa to skuteczny sposób na to, aby podjąć walkę, a w efekcie stworzyć wymarzoną rodzinę. Umów się na wizytę, nie rezygnuj i nie zniechęcaj się. Cel jest jasny – teraz musisz do niego dążyć, a my Ci w tym pomożemy!

Poznaj inne pojęcia z naszej bazy wiedzy