Diagnostyka i leczenie niepłodności Warszawa

Na pewnym etapie życia pragnienie posiadania dziecka jest niezwykle silne, niestety, nie zawsze jest to cel łatwo osiągalny. Zdarza się, że czas oczekiwania na dziecko ulega wydłużeniu, a pomimo wielu długotrwałych starań zapłodnienie nie następuje. Taka sytuacja może doprowadzić do nasilającej się frustracji oraz załamania partnerów.

Jest wiele przyczyn takiego stanu rzeczy. Nie musi to jednak oznaczać konieczności rezygnacji z życiowych planów. W takiej sytuacji warto rozważyć wizytę w klinice leczenia niepłodności. W Warszawie funkcjonują placówki, w których można przeprowadzić badanie płodności oraz wdrożyć ewentualne leczenie.

Diagnostyka niepłodności Warszawa – przyczyny niepłodności u kobiet

Przyczyn niepłodności jest wiele, jednak do najczęstszych należy niedrożność jajowodów. Na tę przypadłość cierpi od 30 – 35% kobiet chcących zajść w ciążę. Najczęściej niedrożność jajowodów spowodowana jest przebytymi zakażeniami narządów płciowych oraz bakteriami i infekcjami. W takiej sytuacji rozwiązaniem będzie klinika leczenia niepłodności i bezpłodności, gdzie można przeprowadzić zabieg mający na celu przywrócenie drożności jajowodów, a tym samym zwiększenie szans na zajście w ciąże.

Druga częsta przyczyna niepłodności związana jest z zaburzeniami hormonalnymi. Najczęściej są one spowodowane przez:

 • stres;
 • niedowagę;
 • niewłaściwe odżywanie;
 • częsty i duży wysiłek fizyczny;
 • nadużywanie alkoholu;
 • problemy z odpowiednim działaniem przysadki mózgowej, kory nadnerczy oraz tarczycy;
 • długotrwały stres i napięcie związane długotrwałymi próbami zajścia w ciążę.

Leczenie niepłodności i bezpłodności obejmuje również terapię ewentualnych zaburzeń hormonalnych. Jeżeli badanie płodności wykaże problemy tego typu, kluczem do sukcesu jest dokładna diagnostyka oraz dobór odpowiednich leków.

Diagnostyka i leczenie niepłodności i bezpłodności – przyczyny niepłodności u mężczyzn

Najczęstszą przyczyną niepłodności u mężczyzn jest niska jakość nasienia. Warto zatem wykonać odpowiednie badania. Za niepłodność mogą odpowiadać również uszkodzenia jąder oraz nasieniowodów. Aby im zapobiec oraz poprawić jakość wytwarzanego nasienia, mężczyźni starający się o dziecko nie powinni:

 • prowadzić siedzącego trybu życia;
 • przegrzewać jąder (zaburza to proces wytwarzania plemników);
 • spożywać nadmiernych ilości alkoholu;
 • pracować w zbyt wysokich temperaturach.

Każdy mężczyzna chcący zwiększyć swoje szanse na zostanie ojcem powinien aktywnie wypoczywać oraz zadbać o zbilansowaną dietę, bogatą zwłaszcza w witaminę A, C i E oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Ponadto powinien poddać się zalecanym badaniom płodności – zobacz: Badanie płodności u mężczyzn.

Klinika leczenia niepłodności Warszawa – Diagnostyka leczenia niepłodności

Diagnostyka niepłodności wciąż się rozwija. W ofercie naszej kliniki leczenia niepłodności w Warszawie znajdują się pakiety przeznaczone specjalnie dla par, które chcą zostać rodzicami. Wiemy, że kluczowe znaczenie przy leczeniu niepłodności ma poznanie przyczyny trudności z zajściem w ciążę. Dlatego w sytuacji, gdy starania trwają już długo, nie warto czekać. Konieczne jest określenie problemu. Dzięki temu leczenie bezpłodności może być skuteczne. Diagnostyka umożliwia też wykrycie problemów, które nie tylko utrudniają starania o dziecko, ale mogą też wpływać na ogólny stan zdrowia, takich jak endometrioza. Ich wyleczenie w klinice leczenia niepłodności, oprócz zwiększenia szans na zajście w ciążę, pozwala też poprawić samopoczucie i ułatwić codzienne funkcjonowanie.

Pakiet diagnostyki niepłodności

Przygotowany przez naszą klinikę pakiet diagnostyki niepłodności to kompleksowy zestaw badań, dzięki któremu zyskasz dużą dawkę wiedzy o swoim organizmie, a także poznasz przyczyny, które mogą stać za problemami z płodnością. Pierwszy krok to szczegółowy wywiad medyczny przeprowadzany z obojgiem partnerów, a także pomiar ciśnienia krwi, wagi oraz wzrostu pacjentki. Dodatkowo lekarz wykonuje badanie ginekologiczne.

Na podstawie wstępnych badań tworzony jest plan diagnostyki. W skład pakietu wchodzi:

 • trzykrotne wykonanie badania USH w połowie cyklu – kluczowe dla określenia prawidłowości owulacji,
 • badania laboratoryjne: 17-OH Progesteronu, AMH, SHBG, Estradiol, FSH, LH, anty-TPO, DHEA-SO4, testosteron wolny, TSH, progesteron.

Warszawa słynie z działających na jej terenie licznych specjalistów z zakresu ginekologii i położnictwa, ale także endokrynologów i innych lekarzy biorących udział w procesie leczenia niepłodności.

Oprócz dokładnej diagnostyki pomagamy planować leczenie, kierując starające się o dzieci pary do cenionych lekarzy. Dokładamy wszelkich starań, by osoby, które nam zaufały wiedziały, że znajdują się w dobrych rękach. Wiemy, z jak ważnymi problemami się borykają i oferujemy kompleksowe wsparcie dla obojga partnerów.

Nasza klinika leczenia niepłodności w Warszawie to miejsce, w którym możecie podjąć skuteczną walkę o wymarzoną rodzinę. Udowadniamy, że nie warto czekać, zniechęcać się i rezygnować z marzeń o dziecku. Umówcie się na wizytę – cel jest jasny, a my pomożemy Wam do niego dążyć i go osiągnąć.

Poznaj inne pojęcia z naszej bazy wiedzy