Wysiłkowe nietrzymanie moczu – przyczyny i leczenie

Niektóre schorzenia, na które cierpimy, nie tylko mogą powodować codzienny dyskomfort, ale również są wstydliwe i uniemożliwiają prowadzenie normalnego życia. Jednym z nich jest bez wątpienia wysiłkowe nietrzymanie moczu, którego leczenie jest jednak możliwe i z którym uporać może się każdy. W Premium Medical wiemy o tym doskonale, ponieważ pomogliśmy już wielu Pacjentkom oraz Pacjentom. Ten artykuł powstał po to, abyś mógł/mogła dowiedzieć się o problemie nietrzymania moczu tego co najważniejsze i zyskać wiedzę na temat tego, jak można poradzić sobie z tą przypadłością.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu – leczenie jest możliwe!

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to problem, który objawia się mimowolnym wypuszczaniem moczu w różnych sytuacjach. W najbardziej skrajnych przypadkach może do tego dochodzić nawet w stanie spoczynku, jednak w większości przypadków problem ten ma miejsce podczas wykonywania różnych czynności, powodujących wzrost ciśnienia w brzuchu. W wyniku tego do wyciekania moczu może dochodzić w trakcie chodzenia, kichania czy jakichkolwiek innych aktywności – z czasem problem ten może się pogłębiać, dlatego też im szybciej rozpoczniesz z nim walkę, tym szybciej uda Ci się go wyeliminować.

W wysiłkowym nietrzymaniu moczu, którego kompleksowe leczenie oferujemy w naszej klinice, mamy do czynienia z nadmierną ruchomością cewki moczowej albo nieprawidłową pracą mechanizmu zwieraczowego, w wyniku czego nie dochodzi do zatrzymania moczu w pęcherzu. Problem ten jest bardzo powszechny, szczególnie wśród Pań – bardzo często pojawia się np. nietrzymanie moczu po porodzie. Oczywiście nie oznacza to, że Panowie nie cierpią z tego powodu dolegliwości – według niektórych badań, nietrzymanie moczu u mężczyzn może dotykać nawet co czwartą osobę! Leczenie nietrzymania moczu jest jednak na tyle skuteczne, że w celu pozbycia się problemu, wystarczy skontaktować się z Premium Medical!

Jakie są przyczyny wysiłkowego nietrzymania moczy?

Do tych najczęstszych zaliczamy:

  • poród, który może doprowadzić np. do uszkodzenia mięśni miednicy albo nerwów,
  • operacje cewki moczowej,
  • wady tkanki łącznej,
  • niedobory hormonalne,
  • uszkodzenie zwieraczy lub rozrost gruczołu krokowego (u mężczyzn),
  • otyłość,
  • palenie tytoniu,
  • zakażenia dróg moczowych,
  • przyjmowanie niektórych leków.

Jednym z czynników, jaki może mieć wpływ na wystąpienie problemu nietrzymania moczu, jest również wiek. Dużo większe ryzyko pojawienia się tego problemu istnieje u kobiet i mężczyzn po pięćdziesiątce, niż np. u dwudziestolatków.

Nietrzymanie moczu – leczenie laserowe w Premium Medical

Jeszcze do niedawna leczenie nietrzymania moczu nie było proste i często kończyło się niepowodzeniem, co wynikać mogło przede wszystkim z braku odpowiednich metod. W dzisiejszych czasach, kiedy to medycyna korzysta z innowacyjnych rozwiązań technologicznych, wyeliminowanie tego problemu nie jest skomplikowane. W Premium Medical oferujemy laserowe leczenie nietrzymania moczu, wykorzystując do tego nowoczesne urządzenie Mona Lisa Touch.

Dzięki zabiegowi przy użyciu lasera, możliwa jest skuteczna rewitalizacja narządów płciowych i tym samym poradzenie sobie z problemem. W Premium Medical, poza wysiłkowym nietrzymaniem moczu, laserem jesteśmy w stanie wyeliminować także problem suchości pochwy czy zmniejszyć rozmiar wewnętrznych narządów płciowych.

Jak wygląda leczenie nietrzymania moczu?

W Premium Medical, dzięki zastosowaniu innowacyjnej metody, Pacjenci nie muszą obawiać się dyskomfortu czy bólu. Zabieg trwa zaledwie 10 minut, a po jego przeprowadzeniu możliwe jest natychmiastowe powrócenie do codziennych zajęć – jedyną niedogodnością jest tylko konieczność unikania kontaktów seksualnych przez okres 2 tygodni po zabiegu.

Zrozumienie Pacjenta to podstawa!

Oczywiście skuteczne leczenie nietrzymania moczu to nie wszystko – ze względu na wstydliwy charakter tego schorzenia, który dla wielu osób jest tematem tabu, niezbędne jest również odpowiednie podejście specjalistów do każdego Pacjenta. Naszym celem w Premium Medical jest więc stworzenie odpowiednich warunków, poczucia bezpieczeństwa oraz w pełni profesjonalne podejście do problemu. Nasi lekarze wykazują się empatią i są w stanie sprawić, że otrzymasz pełne wsparcie w swoim schorzeniu.

Jeżeli więc dotknął Cię problem wysiłkowego nietrzymania moczu, zapraszamy do kontaktu z naszą kliniką – zapewniamy kompleksowe wsparcie, najnowocześniejszą metodę leczenia i skuteczność zabiegu. Odpowiemy też na wszystkie Twoje pytania, związane z nietrzymaniem moczu. Zapraszamy!

Poznaj inne pojęcia z naszej bazy wiedzy