Prof. dr. hab. n. med. Grzegorz Panek

mówię w językach: angielski polski
Specjalista ginekolog-onkolog ze szczególnym uwzględnieniem patologii przednowotworowej i nowotworowej. Zajmuje się profilaktyką nowotworów narządu rodnego.
Prof. dr. hab. n. med. Grzegorz Panek

Profesor dr hab. n. med. Grzegorz Panek posiada specjalizację II stopnia z ginekologii i położnictwa oraz ginekologii onkologicznej.

Ukończył uczelnię w 1982 roku, a w 1988 roku przedstawił komisji egzaminacyjnej Instytutu Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie swoją roprawę doktorską, za którą otrzymał tytuł naukowy doktora nauk medycznych. W 1991 roku ukończył specjalizację II stopnia w dziedzinie ginekologii i położnictwa, a w 2005 roku zdobył specjalizację w zakresie ginekologii onkologicznej.

Zajmując stanowisko Kierownika Zespołu Ginekologii Onkologicznej I Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii WUM współpracuje z wieloma renomowanymi ośrodkami, w których zajmuje się pomocą pacjentkom dotkniętym problemem nowotworu.

Pomaga wielu kobietom w tak trudnym dla nich momencie jakim jest choroba nowotworowa. Bierze aktywny udział w kampaniach promocyjnych, których celem jest uświadamianie społeczeństwu, jak wielkie niebezpieczeństwo niesie ze sobą zaniedbanie profilaktyki.

W 2012 roku uczestniczył w przełomowym i innowacyjnym zabiegu u pacjentki w III stadium nowotworu z przerztami do otrzewnej. Zabieg ten polegał na włączeniu chemioterapii bezpośrednio do jamy otrzewnej zaatakowanej przez przerzuty i zastosowanie hipertermii. Operacja miała miejsce w Klinice Narządów Płciowych Kobiecych warszawskiego Centrum Onkologii i zakończyła się sukcesem.

Profesor Grzegorz Panek Udziela konsultacji w dziedzinie ginekologii onkologicznej, ze szczególnym uwzględnieniem patologii przednowotworowej i nowotworowej. Zajmuje się profilaktyką nowotworów narządu rodnego.

Grzegorz Panek - ZnanyLekarz.pl