Problemy ginekologiczne po porodzie. Kiedy warto skorzystać z ginekologii estetycznej?

Przyjście na świat dziecka to radosna chwila w życiu rodzica. Jednak poród to spory wysiłek psychiczny i fizyczny dla młodej mamy. Wciąż niewiele mówi się i pisze o dolegliwościach poporodowych, które wpływają na nastrój, samoocenę i zdrowie kobiety. Krocze po porodzie siłami natury zmienia swój wygląd, mogą pojawić się także m.in. problemy związane z nietrzymaniem moczu. Warto podkreślić, że mimo iż ciało kobiety po porodzie ulega zmianie, to pewne dolegliwości natury fizjologicznej można, a nawet trzeba, zdiagnozować i leczyć. Z pomocą przychodzi ginekologia estetyczna po porodzie.

Czy krocze po porodzie wraca do normy?

Przebieg porodu i połogu to kwestia indywidualna dla każdej kobiety. Poród siłami natury w wielu przypadkach jest związany z pęknięciem lub koniecznością nacięcia krocza. I choć w trakcie połogu organizm powoli się regeneruje, a śluzówka się obkurcza, to większość pań ma problemy z luźnością pochwy po porodzie. To z kolei wpływa na zmniejszoną satysfakcję z życia seksualnego, wiąże się również z suchością śluzówki i tym samy zwiększonym ryzykiem występowania infekcji dróg rodnych. Suchość pochwy jest przyczyną dyskomfortu i bólu podczas stosunku.

Kolejnymi dolegliwościami poporodowymi, z którymi często zmagają się kobiety mające zszywane krocze po porodzie, są blizny i zrosty powodujące ból. Towarzyszy on kobiecie nie tylko w trakcie zbliżenia, ale podczas rutynowych codziennych czynności, jak chociażby siadanie. Blizna po nacięciu krocza to również problem natury estetycznej, powodujący obniżenie samooceny kobiety, prowadzący nierzadko nawet do unikania zbliżeń z partnerem.

Popularnym problemem ginekologicznym po porodzie jest nietrzymanie moczu (wysiłkowe lub spoczynkowe). Jest to wstydliwa dolegliwość, przez co wiele kobiet nie zwraca się o pomoc do lekarza. Gdy stosowanie wkładek urologicznych nie przynosi pożądanych rezultatów, młoda mama przestaje nawet brać udział w spotkaniach towarzyskich, bojąc się, że ktoś zauważy jej problem. To błąd. Nietrzymanie moczu można skutecznie leczyć, przywracając tym samym komfort pacjentce.

Ginekologia estetyczna po porodzie – zadbaj o swój komfort i zdrowie!

Podczas gdy kwestie związane z akceptacją ciała po porodzie lub depresją poporodową coraz śmielej przebijają się przez media, problemy natury fizjologicznej wciąż są wstydliwym tematem wśród młodych mam. Tabu sprawia, że dolegliwości te pogłębiają się, wpływając negatywnie na zdrowie fizyczne i psychiczne kobiety. Ginekologia estetyczna po porodzie to skuteczny sposób na zlikwidowanie lub zmniejszenie takich dolegliwości, jak nietrzymanie moczu, luźność pochwy, ból podczas stosunku, blizny poporodowe czy zmieniający się wygląd stref intymnych kobiety. Co więcej, tego typu zabiegi krocza po porodzie są zwykle małoinwazyjne, nie wiążą się z bólem czy koniecznością rekonwalescencji pacjentki. Unikamy skalpela, poważnej ingerencji w ciało, stresującej operacji. Laser, osocze bogatopłytkowe czy kwas hialuronowy to narzędzia, dzięki którym ginekologia estetyczna ma wiele do zaoferowania młodym mamom.

Jakie zabiegi krocza po porodzie są polecane?

Problem nietrzymania moczu czy luźniejszej pochwy można skutecznie wyeliminować dzięki nowoczesnym i bezpiecznym zabiegom z użyciem lasera. W Premium Medical możemy Ci zaoferować rewitalizację pochwy laserem Mona Lisa Touch. Ten nieinwazyjny, szybki zabieg obkurcza i napina ściany pochwy i zapewnia lepsze podparcie cewki moczowej. Stymulacja produkcji włókien kolagenowych przyczynia się do poprawy jędrności i elastyczności miejsc intymnych, wpływając również na zmniejszenie bólu i dyskomfortu w trakcie stosunku.

Blizna po nacięciu krocza nie chce się goić lub sprawia, że nie czujesz się kobieco? Dobrym rozwiązaniem będzie regeneracja blizny krocza z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, pobieranego z krwi żylnej. Osocze stymuluje przebudowę tkanek, tym samym przyspiesza gojenie się ran i zmniejsza widoczność blizn. Co więcej, materiał pobrany od pacjentki to materiał bezpieczny, więc ryzyko ewentualnej reakcji alergicznej w tym przypadku jest praktycznie zerowe. Popularnym zabiegiem jest także waginoplastyka. Tego typu plastyka pochwy po porodzie jest zalecana przy problemach ze zrostami czy luźnością pochwy.

W Premium Medical przeprowadzamy także zabieg O-shot z osoczem bogatopłytkowym. Zabieg ten pomaga w dolegliwościach związanych z nietrzymaniem moczu, mniejsza ból i rewitalizuje miejsca intymne. Z kolei nici liftingujące APTOS to skuteczna plastyka krocza po porodzie, dzięki której można zwęzić wejście do pochwy, zwiększając tym samym satysfakcję z życia seksualnego u pacjentki. Chcesz ujędrnić wargi sromowe? Zapisz się na zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego!

Ginekologia estetyczna w Premium Medical

Ginekologia estetyczna po porodzie to ważny element oferty naszej kliniki. Doświadczony personel i bogaty wybór zabiegów sprawiają, że możemy zaproponować Ci najlepsze techniki i narzędzi, dzięki którym zapomnisz o dolegliwościach poporodowych. Umów się na konsultację ze specjalistą już teraz – nie ma znaczenia, czy zostałaś mamą 3 miesiące temu, czy 5 lat temu. Nigdy nie jest za późno, aby zawalczyć o swój komfort i zdrowie.

Problemy ginekologiczne po porodzie. Kiedy warto skorzystać z ginekologii estetycznej?
Poznaj inne pojęcia z naszej bazy wiedzy