Czym są zmarszczki grawitacyjne? Jak powstają, zapobieganie

Czy wiesz, że grawitacja ma wpływ na wygląd Twojej skóry? Zmarszczki to naturalny efekt starzenia. Jednak ilość i głębokości linii oraz bruzd zależy także od przyciągania ziemskiego. Nie bez powodów wśród kilku kategorii zmarszczek wyróżniamy właśnie zmarszczki grawitacyjne. Co to jest za rodzaj zmarszczek i jak je usunąć?

Spis treści

Co to są zmarszczki grawitacyjne?

Co przyspiesza powstawanie zmarszczek grawitacyjnych?

Co na zmarszczki grawitacyjne?

Zabiegi na zmarszczki grawitacyjne

Co to są zmarszczki grawitacyjne?

Siła grawitacji pogłębia zmiany związane z naturalnym procesem starzenia się skóry. Wraz z wiekiem spada ilość kolagenu i elastyny, odpowiadających za jędrność i elastyczność skóry. Maleje również ilość kwasu hialuronowego, który dba o jej prawidłowy poziom nawilżenia. Nie sposób zapomnieć o mniejszej ilości komórek tłuszczowych – ich spadek jest widoczny zwłaszcza u osób, które do tej pory mogły się pochwalić twarzą o pełniejszych rysach. Jak powstają zmarszczki grawitacyjne? Zmiany w strukturze skóry sprawiają, że jest ona bardziej podatna na działanie grawitacji. Wiotka i pozbawiona mocnego rusztowania…opada, ma wyraźniej zarysowane bruzdy (chcesz dowiedzieć się więcej o zmarszczkach? Sprawdź, jak powstaje lwia zmarszczka oraz zmarszczki poprzeczne).

Zmarszczki grawitacyjne powstają w późniejszym okresie życia, zwykle po 40. urodzinach. Zazwyczaj są głębsze, bardziej widoczne, sprawiając, że twarz wygląda na starszą i zmęczoną. Zmarszczki grawitacyjne twarzy to głównie te związane ze zwiotczałym podbródkiem, opadającym owalem twarzy i obwisłymi policzkami. Są to tzw. linie marionetki, bruzdy na policzkach, pogłębione bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki na szyi.

Co przyspiesza powstawanie zmarszczek grawitacyjnych?

Powstawanie i pogłębianie się każdego rodzaju zmarszczek, w tym zmarszczek grawitacyjnych, możesz mniej lub bardziej świadomie przyspieszyć. Mowa oczywiście o błędach w pielęgnacji skóry, niehigienicznym trybie życia czy nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV (sprawdź jak powstają zmarszczki od słońca). Szybsze zmiany w strukturze skóry mogą być efektem braku odpowiedniego nawilżenia skóry, odwodnienia organizmu, palenia papierosów. Nie sposób zapomnieć o diecie. Uboga w antyoksydanty i składniki odżywcze a bogata w żywność wysokoprzetworzoną i cukier przyspiesza starzenie się skóry.

Pamiętaj także, że dbanie o skórę to jedno. Jednak to, jak szybko opadną policzki i zmieni się konturowanie twarzy, zależy również od… mięśni. Jeśli zaniedbasz mięśnie twarzy, skóra szybciej straci swoją podporę i tym samym jędrność, a zmarszczki grawitacyjne mogą pojawić się wcześniej.

Co na zmarszczki grawitacyjne?

Zmarszczki grawitacyjne twarzy pojawią się później, jeśli będziesz ćwiczyć mięśnie twarzy. Joga twarzy, masaż relaksacyjny, masowanie rollerami, codzienne oklepywanie poszczególnych partii ciała w trakcie stosowania kremu – to wszystko ma wpływ na to, jak będzie starzeć się Twoja skóra. Zadbaj także o prawidłową pielęgnację skóry. Nawilżaj ją, regularnie usuwaj martwy naskórek, dzięki czemu ułatwisz przenikanie składników odżywczych z kosmetyków do skóry. Sprawdzony sposób na zmarszczki grawitacyjne, i każde inne, to ochrona skóry przed promieniowaniem UV, które przyspiesza starzenie. Stosuj codziennie krem z filtrem SPF (tak, nawet w zimowe i pochmurne dni!).

W Twojej diecie powinny królować warzywa i owoce, bogate w antyoksydanty i błonnik. Czy wiesz, że witamina C ma udział w procesie syntezy kolagenu? Można powiedzieć, że jest ona niezbędna, aby skóra była jędrna. Jej źródłem są nie tylko cytrusy, ale i pietruszka czy przede wszystkim papryka. Witamina E to witamina młodości – znajdziesz ją w orzechach, awokado czy oliwie z oliwek. Skutecznym antyoksydantem, opóźniającym proces starzenia się skóry, jest witamina A. Znajdziesz ją w marchwi, morelach czy maśle.

Zabiegi na zmarszczki grawitacyjne

Skuteczny i małoinwazyjny sposób na zmarszczki grawitacyjne to także zabiegi medycyny estetycznej. Obecnie oferta bezbolesnych metod usuwania zmarszczek jest tak duża, że z pewnością wybierzesz coś dla siebie. Jeśli chcesz zapisać się na zabiegi odmładzające w Warszawie, zapraszamy Cię do naszej kliniki Premium Medical. Doświadczeni specjaliści stworzą dla Ciebie indywidualny program zabiegowy, dopasowany do potrzeb Twojej skóry.

Jeśli chodzi o zmarszczki grawitacyjne, polecamy na przykład zabieg mezoterapii, dzięki której dostarczymy Twojej skórze niezbędnych składników odżywczych i pobudzimy ją do regeneracji. Doskonałe efekty zapewnia także zabieg HIFU klasy S+. Jest to bezbolesny zabieg z wykorzystaniem ultradźwięków. Działamy na konkretne obszary skóry, powodując jej kontrolowane mikrouszkodzenia. To z kolei stymuluje skórę do przebudowy. Zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny, co wpływa na lepsze napięcie i elastyczność skóry. Jeśli masz zmarszczki grawitacyjne na twarzy, szyi czy dłoniach, możesz też umówić się na laserowy resurfacing skóry. Bezpieczna laseroterapia to sprawdzony sposób na wiotką skórę. Pobudzamy produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, dbając o to, aby obszar zabiegowy wyglądał młodziej i jędrniej.

Zmarszczki to nieodłączny element starzenia się skóry. Masz jednak wpływ na to, jak ten proces będzie przebiegał. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usuwania zmarszczek grawitacyjnych w Premium Medical, napisz do nas lub zadzwoń.

 

Czym są zmarszczki grawitacyjne? Jak powstają, zapobieganie
Poznaj inne pojęcia z naszej bazy wiedzy