Na czym polega metoda DHI?

Przejściowe wypadanie włosów to problem, który w pewnym momencie życia dotyka prawie każdego z nas. Stres, ciąża, choroba czy słabsza kondycja kosmyków jesienią sprawiają, że chwilowo możemy tracić więcej włosów. Jednak gdy dochodzi do nadmiernej utraty włosów, problem ten należy skonsultować z lekarzem i rozpocząć leczenie. Jedną z jego metod jest przeszczep włosów, a na szczególną uwagę zasługuje metoda DHI. Co kryje się pod tym skrótem i czy warto zdecydować się właśnie na ten rodzaj przeszczepu?

Gdy włosów jest coraz mniej…

Każdego dnia tracimy ok. 100 włosów, co stanowi naturalny proces – włosy odrastają, a my wciąż możemy cieszyć się piękną i zdrową czupryną. Niestety, wiele osób ma problem z nadmierną utratą włosów, która może prowadzić do łysienia. Urazy mechaniczne, stres, geny czy zaburzenia hormonalne to jedne z najpopularniejszych przyczyn takiej sytuacji. Z kolei najczęstszą formą łysienia u mężczyzn, ale i często występującą u kobiet, jest łysienie androgenowe (przeczytaj więcej na temat przyczyn i rodzajów łysienia). Gdy włosów na głowie ubywa, nie warto zwlekać z wizytą u specjalisty. Wywiad i badania pomogą znaleźć przyczynę utraty włosów i określić odpowiednie dla pacjenta leczenie. W przypadku łysienia doskonałe efekty zapewnia metoda DHI (ang. Direct Hair Implentation). Czy warto postawić na tego rodzaju leczenie?

Co to jest metoda DHI?

Przeszczep włosów metodą DHI to zaawansowana technika przeszczepu włosów, stworzona dzięki współpracy lekarzy i naukowców. Za jej powstanie odpowiada DHI Global Medical Group, działająca od 1970 roku marka, specjalizująca się w diagnostyce i leczeniu łysienia. Metoda DHI, czyli bezpośrednia implantacja włosów, pozwala na przeprowadzenie dwóch etapów zabiegu – otwierania kanałów oraz wszczepiania mieszków włosowych – w jednym momencie. To z kolei nie tylko wpływa na długość zabiegu, ale i na jego precyzję. DHI to zmodyfikowana metoda przeszczepu FUE, w której poszczególne etapy (pobieranie graftów, otwieranie kanałów i wszczepienie mieszków) są jednak wykonywane osobno.

Jeśli już wiemy, co to jest metoda DHI, warto przyjrzeć się bliżej tej technice i jej efektom. Podczas zabiegu używane są specjalne implantatory – pióra Choi. To właśnie te przyrządy pozwalają na jednoczesne otwieranie kanałów i wprowadzanie mieszków włosowych do skóry głowy. Niewielka średnica sprzętu pozwala przeprowadzić zabieg niezwykle precyzyjnie, umieszczając mieszki pod odpowiednim kątem, odpowiadającym naturalnemu kątowi wzrostu włosów sąsiednich. Dzięki temu uzyskane efekty są bardzo naturalne.

Leczenie łysienia

Na czym polega przeszczep włosów w pierwszej fazie zabiegu? Lekarz pobiera grafty, zwykle z tylnej części głowy. O ile w przypadku innych metod przeszczepów pobieranie graftów jest bardziej inwazyjne, o tyle metoda DHI gwarantuje brak blizn na skórze i niweluje ryzyko krwawienia, co z kolei wpływa na szybszy proces rekonwalescencji pacjenta. Przeszczep włosów metodą DHI nie wiąże się również z koniecznością ostrzyżenia włosów przed zabiegiem. Oczywiście pacjent musi odbyć konsultację ze specjalistą, po której przedstawiane są mu możliwości leczenia i dedykowane mu pakiety zabiegów przeszczepów. W dniu przeszczepu należy unikać palenia oraz picia kawy i herbaty. Zabieg trwa kilka godzin i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, pacjent tego samego dnia wraca do domu wraz z instrukcjami postępowania po zabiegu oraz preparatami, które musi stosować przez kolejne dni.

Pierwsze efekty przeszczepu metodą DHI są już widoczne po miesiącu lub dwóch, na ostateczne rezultaty należy jednak poczekać do ok. 12 miesięcy. Warto także dodać, że przeszczep włosów metodą DHI jest przeprowadzany jedynie przez odpowiednio przeszkolonych specjalistów pod nadzorem DHI Global Medical Group. To gwarancja profesjonalnie przeprowadzonego zabiegu oraz opieki specjalisty z doświadczeniem w leczeniu łysienia. Przeszczep włosów metodą DHI zyskuje coraz większe grono zwolenników, również w Polsce. Co ważne, zabieg ten można wykonać w naszej klinice Premium Medical. Jeśli chodzi o DHI, opinie klientów i uzyskane efekty mówią same za siebie. Przeszczep włosów DHI nie tylko likwiduje problem łysienia, ale i przywraca pewność siebie pacjentom i pozwala im na nowo cieszyć się z pięknych, zdrowych włosów.

Zobacz także powiązane artykuły:

 

Bibliografia

  1. Lek. Paulina Kiluk, Co to jest łysienie, podplomie.pl, data dost. 21.01.2022 r.
  2. Hair transplant, dhiglobal.com, data dost. 21.01.2022 r.

Na czym polega metoda DHI?
Poznaj inne pojęcia z naszej bazy wiedzy