Ginekolog Warszawa - Konsultacje ginekologiczne

Zdrowie intymne kobiet w wielu kręgach pozostaje tematem tabu. W grę wchodzą bowiem kwestie związane ze skrępowaniem wynikającym z wizyty u lekarza, jakim jest ginekolog. Warszawa jednak jest miastem, gdzie wybitnych specjalistów nie brakuje. Warto więc przełamać swój wstyd i lęk, a wreszcie zadbać o zdrowie intymne. Konsultacja ginekologiczna może być tylko profilaktyczna, a często uniknąć wielu przykrych schorzeń.

Konsultacja ginekologiczna przynajmniej raz w roku

Każda kobieta powinna systematycznie odwiedzać specjalistę, jakim jest ginekolog. Warszawa posiada wielu lekarzy w tej dziedzinie, dzięki którym można zadbać o swoje zdrowie intymne. Warto bowiem pamiętać, że ogromną rolę odgrywa profilaktyka. Wielu poważnych chorób można uniknąć, regularnie przeprowadzając badania. Które z nich są najważniejsze i które powinno przeprowadzać się z odpowiednią regularnością?

Badania, jakie wykonuje nasz ginekolog

W naszej klinice, znajdującej się na warszawskiej Pradze Południe, wykonujemy badania dostosowane do potrzeb pacjentek. Dzięki temu jesteśmy w stanie diagnozować wszelkie nieprawidłowości i zadbać o zdrowie intymne wszystkich pacjentek.

Do podstawowych badań, jakie przeprowadza ginekolog, zalicza się:

  • Cytologię – badanie przesiewowe w kierunku raka szyjki macicy, które pozwala na rozpoznanie stanu przedrakowego szyjki macicy. Oczywiście jest ono całkowicie bezbolesne, a jego wykonanie zaleca się między 10 a 18 tygodniem cyklu miesiączkowego.

Dzięki regularnym wizytom u ginekologa i badaniom, możliwe jest uniknięcie tak zwanych „cichych zabójców” – nowotworu piersi, nowotworu szyjki macicy czy nowotworu jajników. Są to choroby, które nie dają wyraźnych objawów i bardzo często rozwijają się w ukryciu. Dlatego tak ważne jest, by co najmniej raz w roku odwiedzać specjalistę, jakim jest ginekolog. Zaś Warszawa (Praga Południe) jest miastem, w którym trafisz na wielu wybitnych lekarzy. Nie bój się – konsultacja ginekologiczna nie jest niczym wstydliwym, a ginekolog z warszawskiej Pragi Południe to doskonały wybór!

Ginekolog – inne usługi w Warszawie (Praga Południe)

Oczywiście powyższe badania to nie wszystko, co jest w stanie zapewnić ginekolog z naszej warszawskiej kliniki. Do specjalisty warto wybrać się również w przypadku podejrzeń infekcji bakteryjnych czy grzybiczych. Chociaż na rynku dostępnych jest coraz więcej preparatów pozwalających na samodzielne zwalczanie infekcji, nie zawsze warto robić to we własnym zakresie. Bez specjalistycznej wiedzy trudno odróżnić infekcję, dlatego też wizyta w gabinecie może okazać się niezbędna, by uniknąć różnego rodzaju problemów zdrowotnych.

Warto bowiem pamiętać, że żadnych infekcji nie można bagatelizować, a konsultacja ginekologiczne są bardzo potrzebne. Nie tylko z uwagi na fakt występowania nieprzyjemnych objawów, ale również z uwagi na możliwość doprowadzenia do zrostów w jajowodach. To z kolei może stać się przyczyną niepłodności.

W każdym niepokojącym Cię przypadku warto skorzystać z usług warszawskiego ginekologa – jeżeli zależy Ci na własnym zdrowiu, regularna konsultacja ginekologiczna jest wskazana!

Zakres usług

  • Konsultacje, mające na celu poznanie potrzeb i problemów pacjentek, a następnie przeprowadzenie odpowiednich badań i wdrożenie planu leczenia
  • Specjalistyczne badania w celu wykrycia chorób i nowotworów, w tym USG,
  • Badania prenatalne

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jakie są ceny poszczególnych usług ginekologicznych, świadczonych w naszej klinice na warszawskiej Pradze Południe, zapraszamy do odwiedzenia zakładki CENNIK.

Zapraszamy do wizyty w naszej klinice!

Już teraz umów się na wizytę, by skontrolować swoje zdrowie intymne. Ginekolog, świadczący usługi w naszej klinice to specjalista, który będzie w stanie pomóc Ci w problemie, zdiagnozować chorobę, a także podjąć jej leczenie. Pamiętaj, że badania ginekologiczne należy wykonywać regularnie – tylko w ten sposób można zadbać o swoje zdrowie!