Lek. Med. Jacek Stachowiak

mówię w językach: angielski polski
Specjalista ortopedii, Jego główne zainteresowania zawodowe skupiają się na chorobie zwyrodnieniowej dużych stawów (protezoplastyka stawu biodrowego i kolanowego) oraz na operacyjnym leczeniu urazów i zmian nowotworowych narządu ruchu w tym kręgosłupa.
Lek. Med. Jacek Stachowiak

Wykonuje zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego z kwasem hialuronowym.

Jest absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi.

Karierę zawodową rozpoczynał w Oddziale Ortopedyczno – Urazowym w Szpitalu Bielańskim w Warszawie. Następnie kontynuował pracę w Klinice Ortopedii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Jego główne zainteresowania zawodowe skupiają się na chorobie zwyrodnieniowej dużych stawów (protezoplastyka stawu biodrowego i kolanowego) oraz na operacyjnym leczeniu urazów i zmian nowotworowych narządu ruchu w tym kręgosłupa.

Od czterech lat do praktyki operacyjnej dr Jacek Stachowiak wprowadza biologiczne metody leczenia urazów i zwyrodnień narządu – szerokie zastosowanie znajdują płytkowe czynniki wzrostu oraz odpowiednio przygotowane komórki macierzyste szpiku. Za pomocą tych metod leczy się liczne rodzaje urazów sportowych – uszkodzenia ścięgien i mięśni, wykręcenia stawów ale także owrzodzenia żylakowe czy trudno gojące się rany skórne. Coraz chętniej stosowane są także tzw. biomateriały w tym „sztuczne” kości służące np. do leczenia torbieli kostnych, stawów rzekomych po złamaniach czy usztywnień kręgosłupa.

Jacek Stachowiak - ZnanyLekarz.pl