Dr hab. n. med. Paweł Łęgosz

mówię w językach: angielski polski
Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu
Dr hab. n. med. Paweł Łęgosz

Dr n. med. Paweł Łęgosz jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Ukończył również Wydział Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, adiunktem i zastępcą Ordynatora Kierownika Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus UCK WUM. Pełni również funkcję koordynatora Oddziału Ortopedii i Endoprotezoplastyki w Klinice.

Dr n. med. Paweł Łegosz specjalizuje się w chirurgii stawu biodrowego i kolanowego. Przeprowadza operacje wymiany stawu na staw sztuczny z powodu choroby zwyrodnieniowej, przerzutów nowotworowych, w tym przypadku z użyciem tzw. megasystemów. Jest pionierem w użyciu implantów custom made w złożonych ubytkach miednicy i kości udowej w operacjach rewizyjnych. Jako pierwszy w Europie wykonał operację implantacji protezy custom made kości biodrowej z użyciem okularów  do rozszerzonej rzeczywistości Microsoft Holo Lens.

Jest szkoleniowcem w użyciu technik mini-inwazyjnych (direct anterior approach) w pierwotnej aloplastyce stawu biodrowego w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Swoje doświadczenie zbierał podczas licznych pobytów szkoleniowych w Niemczech, Austrii, Belgii, Anglii, Izraelu oraz w Stanach Zjednoczonych.

1. CHIRURGIA STAWU BIODROWEGO

- endoprotezoplastyka stawu biodrowego z dostępu miniinwazyjnego przedniego do stawu biodrowego (DAA) z użyciem krótkich i klasycznych trzpieni.

- leczenie przerzutów nowotworowych do kości udowej z użyciem endoprotez nowotworowych stawu biodrowego i kolanowego

- realoplastyka - wymiana obluzowanej protezy stawu biodrowego - operacje z wykorzystaniem implantów custom made drukowanych w technologii 3D w masywnych ubytkach kości.

- realoplastyka po kapoplastyce - wymiana kapy na klasyczną protezę biodra.

- chirurgia bez transfuzji krwi.

- leczenie złamań okołoprotezowych stawu biodrowego.

2. LECZENIE ZMIAN PRZECIĄŻENIOWYCH NARZĄDU RUCHU I URAZÓW SPORTOWYCH

- CELLULAR MATRIX A-PRP/HA (RegenLab®): Preparat kwasu hialuronowego (HA) i osocza bogatopłytkowego (A-PRP) w zmniejszaniu dolegliwości bólowych wywołanych chorobą zwyrodnieniową.

- REGENKIT A-PRP (RegenLab®): Osocze bogatopłytowe w leczeniu świeżych i zastarzałych urazów sportowych oraz zmian przeciążeniowych (entezo i tendinopatie) np. przewlekłe zapalenie ścięgna Achillesa (pod kontrolą USG).

- NOLTREX™ (ForClever®): Płynna endoproteza preparat stosowany w leczeniu zapaleń i zwyrodnień stawów.

- AdiPREP® (Harvest®): Najnowszej generacji zestaw do pozyskiwania autologicznych komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej.

Paweł Łęgosz - ZnanyLekarz.pl